Сказ – смертельна небезпека для тварин та людей!
За інформацією Відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області
Сказ є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено
Згідно з оцінкою ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я), сказ входить в п’ятірку антропозоонозних захворювань, що завдають найбільших соціальних та економічних збитків.
Незважаючи на світовий досвід і прогрес у вивченні цієї інфекції, сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу і через який щорічно гине більше 1 млн. тварин і помирає понад 50 тис. людей
Основний шлях проникнення вірусу сказу в організм – це пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин. Проте встановлено, що вірус інколи може проникати через непошкоджені слизові оболонки, можливе зараження оральним та аерогенним шляхом Збудником сказу є вірус.
Проблема сказу завжди була актуальною в Україні, так як на її території мешкає 22 види диких м’ясоїдних тварин, які є потенційним джерелом збудника сказу в природі. Основним джерелом збудника сказу продовжує залишатись червона лисиця. Важливе епізоотологічне значення мають єнотовидні собаки, хижаки родини куниць та вовки а також безпритульні тварини.
Профілактика та ліквідація природного сказу в Україні включає заходи контролю щільності червоної лисиці та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами.
Шановні мешканці нашої громади, за наявності у Вас собак, котів, не забувайте надавати їх для проведення профілактичних щеплень проти сказу в Чорнухинську дільницю ветеринарної медицини Лубенської дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини державну установу ветеринарної медицини. В разі виявлення у Ваших тварин неадекватної поведінки, вживайте заходів для ізоляції тварини та повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини Чорнухинської дільниці ветеринарної медицини Лубенської дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за тел. (05340) 5-26-64 та/або Лубенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за тел. (05340) 5-14-07.
При нанесенні покусів чи подряпин хворою твариною, негайно звертайтесь до медичного закладу.