Правильний поділ побутових відходів (ТПВ)

Дата: 21.05.2024 15:18
Кількість переглядів: 138

    Фото без опису

Однією з головних проблем поводження з відходами в населеному пункті є правильний поділ побутових відходів (ТПВ), що дозволяє переробити їх більш якісно, з меншими витратами енергії, часу і людського ресурсу і, що важливо, отримати на виході якісніші продукти вторинного використання. Для вирішення цього завдання потрібно роздільно збирати побутові відходи кожному мешканцю громади.

Більша частина вмісту сміттєвого відра може бути продуктами для вторинної переробки. Іншими словами, може бути перероблена і повторно використана.

Залишок  – це ті складові, які не підлягають подальшій переробці в силу відсутності технологій або високої вартості таких у наших реаліях, і підлягають захороненню на сміттєвих полігонах або утилізації на сміттєспалювальних заводах.

Як правильно поводитися з відсортованим сміттям, яке підлягає вторинній переробці:

1 Скляні та ПЕТ пляшки необхідно звільнити від вмісту і бажано промити гарячою водою, особливо якщо вони були наповнені маслянистою рідиною або рідиною, яка містить барвники. Після промивання пляшки варто просушити, зняти з них етикетки, а кришки краще повернути на пляшки. Також ПЕТ пляшку необхідно розрізати для того, щоб зменшити її обсяг. Ємності з-під побутової хімії необхідно відокремити від насадок-пульверизаторів.

2 Картон необхідно очистити від скотчу, розрізати коробки та скласти.

3 Особливість паперу полягає в тому, що вона є чудовою сировиною для переробки, але тільки в тому випадку, якщо її не використовували в якості пакування для рибних виробів та інших продуктів з яскраво вираженим запахом. Позбавити папір від сторонніх запахів неможливо ніякими хімічними засобами.

4 Електронні пристрої – перед тим, як позбутися старої техніки, переконайтеся, що ви витягли елементи живлення. Електронні пристрої викидають у контейнери для великогабаритних відходів або залишають у місцях, відведених для цього.  

Небезпечні відходи у складі побутових

Це відходи, які утворюються в процесі життєдіяльності людини, у житлових і нежитлових будівлях і мають такі фізичні, хімічні, біологічні та інші властивості, які здатні створювати небезпеку для навколишнього середовища або здоров’я людини. Небезпечні відходи у складі побутових потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними. А саме:

• збиратися окремо від інших видів побутових відходів;

• відділятися на етапі збирання чи сортування і передаватися споживачами та виконавцями послуг спеціалізованим підприємствам.

До небезпечних відходів у складі побутових відносяться такі відходи, як батарейки, акумулятори, лампи розжарювання, енергозберігаючі лампи, люмінесцентні лампи, термометри. Для збирання таких відходів залучається екобус з м.Полтава.

Роздільний збір сміття для жителів громади – процес нескладний, що відноситься, швидше, до питання самодисципліни, в той час як для обслуговуючих комунальних підприємств  великої праці і значних інвестицій.

Тому Пирятинською, Гребінківською міськими громадами, Чорнухинською, Новооржицькою селищними громадами створено спільне комунальне підприємство «Екосервіс -2022», яке знаходиться у місті Пирятин. Метою діяльності підприємства є створення системи поводження з відходами шляхом систематичного здійснення виробничої, господарської та іншої діяльності у сфері надання послуг зі збирання, сортування, переробки і відновлення або видалення побутових та інших відходів, залучення інвестицій (коштів) від фізичних та юридичних осіб, комунальних та державних установ, організацій та підприємств для вирішення питань поводження з побутовими відходами, розвитку інфраструктури, досягнення соціального ефекту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь