Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Нагадуємо! Діє заборона на продаж та використання салютів, феєрверків, петард та будь-яких інших піротехнічних засобів

Дата: 09.01.2024 12:29
Кількість переглядів: 110

Фото без опису

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що на період дії воєнного стану на території Полтавської області заборонено продаж та використання салютів, феєрверків, петард та будь-яких інших піротехнічних засобів відповідно до п.2 протоколу засідання Ради оборони Полтавської області від 30 червня 2022 року № 23, для роз’яснення на які піротехнічні засоби, саме діє заборона продажу, розповсюдження та використання. Діє заборона безпосередньо на всі види піротехнічних виробів, які регламентуються Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року №839, а саме піротехнічні вироби з маркуванням: класу 1 – феєрверки загального використання, що мають дуже низький рівень небезпеки та шуму, класу 2 – феєрверки загального використання, що мають низький рівень небезпеки та шуму, класу 3 – феєрверки загального використання, що мають середній рівень небезпеки, класу 4 – феєрверки професійного використання, що мають високий рівень небезпеки. ПКМУ №839 від 03.08.2011 року, втратила чинність після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 року № 8, що затверджує технічний регламент піротехнічних виробів, в якому змінюється класифікація та маркування, що далі забороняє продаж піротехнічних засобів класів 1, 2, 3, 4, як таких.

Слід зауважити, що під час дії воєнного стану працівниками Лубенського районного управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області, постійно проводиться обстеження стихійних ринків, магазинів та виявляються піротехнічні засоби, які регламентуються    Постановою Кабінету Міністрів України №839, класифікації класу 1, з цього можна зробити висновок, що зараз на прилавках суб’єктів господарювання в основному, піротехнічні вироби, які не відносяться до класу F1.  Додатково повідомляємо, що ст.195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Вказані порушення тягнуть за собою накладення штрафних санкцій на суму від 595 до 1 тис. 020 грн з конфіскацією піротехнічних засобів. Так за повторне вчинення порушення протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від 1 тис. 020 до 1 тис. 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів.

Продаж, розповсюдження та використання більшості піротехнічних виробів заборонено Законом України (Розділ ІV, частина шоста статті 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я»).

На території України діє заборона на:

- Використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4.

- Продаж та/або передання будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4.

- Продаж та/або передання будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Пам’ятайте що порушення правил використання піротехнічної продукції може призвести до непоправних наслідків! Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь