Чорнухинський відділ Лубенської філії Полтавського ОЦЗ інформує

Дата: 15.09.2023 11:10

Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО

Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram і Viber. Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує розпочати власну справу. Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок має можливість одноразово отримати ваучер за умови, якщо вона:

• не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
  • не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
  • не отримувала ваучер раніше;
  • не проходила протягом останніх трьох років професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

На підставі ваучера здійснюється:

• перепідготовка за робітничою професією;
  • підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
  • підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);
  • спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.

Важливо! Законодавчо врегулювано питання надання статусу безробітного ВПО, у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем. Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю такі особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем  проживання ВПО особисто заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору, про що  центр зайнятості повідомляє роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду і Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.У межах проєктуєРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа», «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.

Чорнухинський відділ Лубенської філії Полтавського ОЦЗ