Державна податкова служба України інформує

Дата: 14.09.2023 10:09

Зустріч податківців Полтавщини  з представниками ГО «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+»

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують спілкування з представниками бізнесу та інститутів громадянського суспільства у форматі відкритого діалогу під час проведення спільних воркшопів. Так, в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», податківці області завітали на зустріч до бухгалтерів, які є активними учасниками громадської організації «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+».Під час заходу обговорили питання, які є найактуальнішими для представників організації, зокрема, останні новації податкового законодавства та деякі особливості повернення на довоєнну систему оподаткування. Учасники зустрічі підготували низку питань щодо відновлення окремих видів податкових перевірок, обов’язкового застосування РРО та/або ПРРО, відновлення відповідальності за незастосування РРО та/або ПРРО, а також переваг безкоштовного програмного реєстратора розрахункових операцій від ДПС. Посадовці надали вичерпні  відповіді у межах чинного законодавства. Відкрите спілкування та взаємодія податкової служби області з інститутами громадянського суспільства допоможе ефективно та швидко проінформувати суб’єктів господарювання про останні зміни у податковому законодавстві. Таким чином, допомогти підприємцям здійснювати господарську діяльність в межах правового поля.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи має право ФОП платник ЄП виписувати прибуткові касові ордери при розрахунках з покупцями?

Згідно з п. 15 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери. При цьому, з 01.01.2022 року для платників єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні ними розрахункових операцій в готівковій формі.  Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО, ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Головне управління ДПС у Полтавській області