Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Агрополітичний діалог: інструменти діалогу та комунікації заради розвитку громад

Дата: 06.09.2023 15:48
Кількість переглядів: 371

Фото без опису

В рамках проєкту «Німецько- український  агрополітичний діалог» (АПД) представники Чорнухинської громади, однієї з 8 пілотних громад-учасниць проєкту з Полтавської, Київської, Вінницької, Івано-Франківської та Одеської областей взяли участь у семінарі-тренінгу на тему: «Інструменти діалогу та комунікації в громаді для ефективних рішень її розвитку», який відбувся на території Заболотівської громади Коломийського району Івано-Франківської області.

В межах п’ятиденного заходу фахівці пілотних громад працювали над темою встановлення якісної комунікації між громадськістю, бізнесом та органами місцевої влади в питаннях вирішення нагальних проблем, планування та реалізації місцевого розвитку.

Вітаючи учасників проекту на землі Прикарпаття, Ігор Абрам’юк - директор з розвитку, заступник керівника Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад підкреслив важливість завдань, які стоять сьогодні перед місцевим самоврядуванням та аграрним бізнесом щодо збереження та забезпечення стійкості аграрних територій, побажав витримки і успіху місцевим територіальним громадам в реалізації та розвитку власного потенціалу.

Представник Департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОВА Володимир Сірко поділився з учасниками заходу досвідом комунікації та співпраці департаменту з місцевими громадами та агробізнесом Прикарпаття щодо підтримки сільськогосподарської економічної активності в регіоні та сприяння розвитку сільських територій.

Разом з директором Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентиною Затишняк представники громад розглянули складові успішного процесу вироблення і прийняття рішень за допомогою діалогових інструментів, відпрацювали навички з презентації, фасилітації, модерації та медіації інвестиційних бізнес-проєктів.

Аналітик з аграрної політики Світлана Павленко розкрила тему сільського туризму, як одного з реальних напрямків малого бізнесу в сільській місцевості: загальні положення, особливості ведення діяльності, перешкоди та можливості.

Наталія Якименко, заступниця голови правління  ГС «Вівчарство та козівництво України», презентувала представникам пілотних громад власний досвід розробки та впровадження проєктів у сфері крафтового виробництва, ознайомила з відповідною регуляторною базою, методами та інструментами маркетингу крафтової та ремісничої продукції. Учасники заходу напрацювали основні положення концепції підтримки локальних виробників крафтової та ремісничої продукції на місцевому рівні.

В рамках програми учасники ознайомились з успішним досвідом роботи місцевих виробників, поспілкувались з керівниками підприємств, отримали відповіді на запитання щодо створення сировинної бази, організації та сертифікації переробки, брендування та маркетингу продукції:

- ТОВ «БЕРГ ФРУТ» – лідер українського ринку та одним з найбільших переробників фруктів в Європі. Кожна 10-та пляшка соку в світі виготовлена саме з їхнього концентрату, а виробництво є безвідходним та екологічним.

- ТОВ «ECO BERRY» – одне з найбільших підприємств в Україні, що займається вирощуванням і заморожуванням ягід, має сертифікат Organic Standard, оснащений високопрофесійним та найсучаснішим обладнанням завод, та орієнтоване на експорт у інші країни.

- «Мірина майстерня сиру» – сімейна ферма - виробник крафтової продукції з козячого молока.

- «Сімейний бренд Стовпюків» – локальний виробник місцевої продукції - чаїв з карпатських трав і ягід, приправ, десертів, цукерок та іншого самобутнього крафту.

Наприкінці поїздки представники громад зустрілися з головою ГО «Асоціація вівчарів» та власником овечої ферми Василем Стефураком, який займається племінною вівчарською справою та обговорили перспективи розвитку вівчарства і козівництва в пілотних громадах, які мають сприятливу екологічну ситуацію та придатні для цього ландшафти.

За результатами фахово-інформаційного заходу відділом економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради ведеться підготовка концепції агроекономічного розвитку громади, проект якої буде презентовано вже наприкінці вересня цього року.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь