Державна податкова служба України інформує

Дата: 29.08.2023 09:10

Платниками Полтавщини сплачено майже 9 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Упродовж січня – липня 2023 року, завдяки сумлінності та відповідальності платників податків, до бюджету спрямовано 8 млрд 928,5 млн гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млрд 861,8 млн грн, або на 26,3 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За повідомленням в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової, станом на 1 серпня  2023 року доходи отримані у 2022 році, задекларували 9471 громадянин на суму 3162,5 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, складає 50,9 млн гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, складає     12,6 млн гривень.

З актуальними реквізитами рахунків на 2023 рік для сплати податків, зборів та платежів можна ознайомитися за посиланням: https://poltava.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Висловлюємо щиру вдячність платникам за підтримку економічного фронту держави.

Головне управління ДПС у Полтавській області

За яких обставин може бути застосовано адміністративний арешт майна платника податків?

Відповідно до п. 94.1 ст. 94 ПКУ адміністративний арешт майна платника податків (далі – арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.

Згідно з п. 94.2 ст. 94 ПКУ арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується одна з таких обставин:

платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;

фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу;

відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством;

відсутня реєстрація особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов’язковою відповідно до ПКУ, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам;

платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі;

платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу;

платник податків (його посадові особи або особи, які здійснюють готівкові розрахунки та/або провадять діяльність, що підлягає ліцензуванню) відмовляється від проведення відповідно до вимог ПКУ інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки);

нерезидент розпочинає та/або здійснює господарську діяльність через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік, що підтверджується актом перевірки.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Про новації податкового законодавства та застосування РРО/ПРРО чутівським підприємцям

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області проводять виїзні консультації на Полтавщині. Заходи проводились на території Чутівського ринку, під час зустрічі з фізичними особами-підприємцями, податківці роз’яснювали зміни до Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених       Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

У місцях провадження підприємницької діяльності фахівці надали відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

Під час зустрічі зазначили, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО. Зокрема, акцентували увагу, що ПРРО є безкоштовним рішенням від ДПС, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок.