Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 22.08.2023 10:15
Кількість переглядів: 154

Фото без опису

На користь органів ДПС вирішено 51 судову справу на суму понад 900 млн гривень  

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють про те, що протягом січня – липня 2023 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли із минулих років, знаходиться 1840 справ за позовами платників податків до органів ДПС, на загальну суму 8 644,4 млн гривень.

В. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова відзначила що, значну кількість справ, що перебували на розгляді, складають справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень - 661 справа, на загальну суму 8 622,3 млн грн, із яких 83 справи, порушені у 2023 році, на суму  637,9 тис. гривень.

Судовими інстанціями області протягом семи місяців поточного року розглянуто 71 справу на загальну суму 1 млрд 212,1 млн гривень. З них 51 справу вирішено на користь органів ДПС на суму 902,8 млн грн (74,5 % від суми позовних вимог). Натомість щодо 20 справ правосуддя стало на бік платників податків, загальна сума за такими справами склала 309,3 млн грн (25,5 % від суми позовних вимог).

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Запитували? Відповідаємо!

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором сума дивідендів нарахованих на користь фізичної особи?

Згідно з п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме: фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування платника податку є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1 – 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Так, згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються «пасивні доходи» (крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей розд. IV ПКУ слід розуміти, зокрема, такі доходи, як дивіденди (п.п. 14.1.268 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Враховуючи зазначене, оскільки сума дивідендів, нарахованих на користь фізичних осіб включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, то такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Закон № 3219: щодо переходу  платників податків – юридичних осіб, які у 2023 році використовували особливості оподаткування та втратили таке право, на сплату інших податків і зборів

Головне у правління ДПС у Полтавській області  повідомляє, що ДПС України своїм листом від 09.08.2023 № 19388/7/99-00-04-03-03-07 проінформувало платників податків щодо особливостей переходу  платників податків – юридичних осіб, які у 2023 році використовували особливості оподаткування та втратили таке право відповідно до Закону  України від  30 червня 2023 року  № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» або самостійно відмовилися від використання особливостей оподаткування і були переведені на сплату інших податків і зборів, мають право подати до 01.09.2023 заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та зареєструватись  платниками єдиного податку третьої групи  з 01.08.2023:

зі ставкою 5 відсотків за умови що до використання особливостей оподаткування такі юридичні особи  не були зареєстровані платниками ПДВ та станом на 01.08.2023 не мають реєстрації платниками ПДВ;

зі ставкою 3 відсотки за умови що до використання особливостей оподаткування такі юридичні особи  були зареєстровані платниками ПДВ та станом на 01.08.2023  мають реєстрацію платниками ПДВ.

Більш детально читайте за посиланням https://tax.gov.ua/data/files/329610.pdf (лист ДПС від 09.08.2023 № 19388/7/99-00-04-03-03-07).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь