Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 26.07.2023 09:57
Кількість переглядів: 91

Фото без опису

Результати надходжень по місцевих податках та зборах з юридичних осіб Полтавщини за І півріччя 2023 року

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що одним із пріоритетних напрямків роботи територіальних органів ДПС є проведення заходів, спрямованих на забезпечення надходжень по місцевих податках та зборах з юридичних осіб, які є вагомою складовою у структурі надходжень до бюджетів територіальних громад.

В. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова зазначила представникам ЗМІ, що завдяки відповідальній позиції бізнесу, Полтавщина стоїть на варті економічного фронту держави, та повідомила про результати цих надходжень за перше півріччя 2023 року.

Станом на 1 липня 2023 року до місцевих бюджетів Полтавської області забезпечено наступні надходження:

- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачений юридичними особами – 96,4 млн гривень;

- рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення – 610,8 млн гривень;

- земельного податку  та орендної плати з юридичних осіб – 718,5 млн гривень;

- транспортного податку з юридичних осіб – 1,5 млн гривень; 

- туристичного збору з юридичних осіб – 1,6 млн гривень;

- екологічного податку, крім надходжень, що справляються за утворення радіоактивних відходів – 31,3 млн гривень.

Нагадаємо, на субсайті Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС розміщено зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та зборів, а також про встановленні податкові пільги, які діють у 2023 році.

Дякуємо платникам за підтримку країни на шляху до Перемоги!

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Чи оподатковуються ПДФО отримані в процесі розпаювання земельні ділянки, що видаються за рішенням органів місцевого самоврядування?

Відповідно до п. 1 розд. Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ із змінами і доповненнями (далі – ЗКУ) рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок», є підставою для виготовлення та видачі цим громадянам або їх спадкоємцям державних актів на право власності на земельну ділянку за технічною документацією щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.

Громадянам – власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю (п. 16 розд. Х «Перехідні положення» ЗКУ).

Згідно з п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 ЗКУ залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.
Отже, сума доходу, отримана фізичною особою внаслідок відчуження земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі визначеними Земельним кодексом, податком на доходи фізичних осіб не оподатковується.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь