Державна податкова служба України інформує

Дата: 25.07.2023 09:10

Майже 9 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів Полтавщини

За січень – червень 2023 року до місцевих бюджетів області зібрано податків та зборів, які контролюються Головним управлінням ДПС у Полтавській області,        в сумі 8 млрд 892,5 млн гривень. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова, порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 11,2 відсотка, що в грошовому еквіваленті становить  893,9 млн гривень.

У розрізі основних бюджетоформуючих платежів до місцевих бюджетів надходження становлять з: податку та збору на доходи фізичних осіб –  5 млрд 908,2 млн грн; єдиного податку – 1 млрд 44,5 млн грн, у тому числі  з юридичних осіб – 346,2 млн грн, з фізичних осіб – 506,6 млн грн, з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – 191,7 млн грн; податку на майно – 941,7 млн грн, у тому числі з земельного податку та орендної плати – 819,1 млн грн; рентної плати за користування надрами – 612,5 млн грн; податку на прибуток – 178,1 млн грн; акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 115,8 млн грн; екологічного податку – 31,3 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом 2022 року, приріст надходжень спостерігається з: податку та збору на доходи фізичних осіб – на 1 млрд 188,5 млн грн, або 25,2 відс.; єдиного податку – на 301,1 млн грн, або 40,5 відс.; податку на майно – на 187,5 млн грн, або 24,9 відс., в тому числі земельного податку та орендної плати – на 167,3 млн грн, або 25,7 відсотка.

З початку 2023 року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 6 млрд 474,6 млн грн, що більше минулорічного показника на 1 млрд 194,2 млн грн, або на 22,6 відсотка.

Головне управління ДПС у Полтавській області дякує платникам за сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань та вагомий внесок у підтримку країни.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи має право платник податку – фізична особа подати нову податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) для реалізації свого права на податкову знижку, якщо виявлені (уточнені) документально підтверджені суми, що не були враховані у поданій Декларації?

Відповідно до п.п. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).

Отже, якщо платником податку – фізичною особою виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані у поданій податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), для реалізації права на податкову знижку, то він може подати Декларацію з типом «Нова звітна» до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.

Головне управління ДПС у Полтавській області