Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

«Німецько-український агрополітичний діалог»: формування фахової спроможності до міжнародної співпраці у напрямку сільського та аграрного розвитку

Дата: 24.07.2023 11:30
Кількість переглядів: 182

Фото без опису

Чорнухинська територіальна громада – одна з восьми пілотних громад проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог (АПД)», який активно реалізується за фінансової підтримки Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Міністерством економіки України, Національною асоціацією сільськогосподарською дорадчих служб України та Всеукраїнською асоціацією громад.   

Виклики та можливості, які сьогодні з’являються перед громадами України, вимагають від нас готовності до інструментів міжнародної як фінансової, так і технічної підтримки. Особливо важливо для сільських територій мати відповідні компетенції у сфері аграрного та сільського розвитку, раціонального використання інвестиційних та земельних ресурсів.

В межах проекту посадовці виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради, відповідальні за інвестиційну роботу, розробку та впровадження місцевих програм, взяли участь в інформаційно-фаховій поїздці до Городненської територіальної громади Болградського району Одеської області.

В рамках п’ятиденного заходу, учасники опрацювали питання розробки агроекономічних паспортів пілотних громад з аналітиком з аграрної політики Світланою Павленко, взяли участь у семінарі-тренінгу «Проєктна діяльність та розробка інвестиційних бізнес-проектів» від директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентини Затишняк. Уповноважена представниця Міністерства аграрної політики та продовольства України Діана Короткевич ознайомила учасників заходу з інструментами державної підтримки аграріїв, запланованими на 2023 рік.

Представники пілотних громад проекту познайомились з керівництвом та науковими співробітниками Інституту землекористування Національної академії аграрних наук України. Громадам було презентовано результат попереднього аналізу стану землеустрою на їх територіях, проведено та інформаційно-дискусійну сесію за темами:

-Управління ресурсами громади;

-Землевпорядна документація як інструмент управління землями;

-Межа територіальної громади – межа юрисдикції громади;

-Оцінка земель громади – база оподаткування платою за землю;

-Вплив зонування земель громади на інвестиційні процеси;

-Формування земель комунальної власності за результатами інвентаризації;

-Механізм купівлі-продажу земельних ділянок комунальної власності;

-ГІС громади як інформаційно-комунікативна платформа між жителями та ОМС;

-Місцева нормативна база – основа успішного врегулювання земельно-майнових питань та інвестиційного менеджменту.

Фахівці пілотних громад отримали від директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентини Затишняк майстер-клас з підготовки тизерів інвестиційних проектів на основі місцевих ресурсів.

Крім отриманих компетенцій та досвіду, учасники проекту мали можливість ознайомитись з місцевою специфікою Городненської сільської територіальної громади, на території якої (4 села) проживає, займається сільськогосподарським виробництвом та ретельно зберігає господарські, культурні, духовні традиції болгар 15 тис. жителів місцевого населення.

У результаті робочої поїздки на Одещину відділом економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради підготовлено пакет інформаційних матеріалів для презентації нашої громади на міжнародному рівні, яка відбувається в ці дні на території Баварії (Німеччина).« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь