Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Безпека у цифровому просторі

Дата: 10.07.2023 10:36
Кількість переглядів: 50

Фото без опису

Кібербезпека і кібергігієна є надзвичайно важливими саме зараз, бо, захищаючи себе, кожен захищає країну. Однаково важливо захистити і власний смартфон, і компанію чи установу. Поговоримо коротко про те, як вберегти свої дані в інтернет просторі. Як не стати жертвою шахраїв та захистити свої акаунти.

Як захиститись від кібератаки:

1. Використовуйте надійні паролі. Перше, що потрібно зробити, це встановити надійні паролі для своїх акаунтів. Пам'ятайте про такі правила створення паролів:

-Пароль повинен містити понад вісім символів.

-Уникайте використання поширених поєднань букв і слів.

-Не використовуйте символи, що повторюються або йдуть один за одним (наприклад, 00000, 11111).

-Уникайте використання простих слів, таких як "пароль" або "привіт".

-Не включайте в пароль ваше ім'я, прізвище, дату народження або інші персональні дані.

-Не використовуйте ім'я, прізвище, дату народження родичів або близьких.

За допомогою сервісів генерації паролів можна створити надійні та складні паролі для кожного акаунту. Також важливо мати окремий, неповторний пароль для кожного сервісу. Використовуйте різні паролі для різних акаунтів. Якщо один пароль стає відомим зловмисникам, це може поставити під загрозу безпеку всіх ваших інших акаунтів.

2.Двофакторна автентифікація . Використання двофакторної автентифікації – це ще один потужний інструмент для захисту вашого акаунту. Цей метод передбачає використання двох різних способів підтвердження вашої особи.

Для використання двофакторної автентифікації, вам потрібно ввійти до налаштувань свого акаунту (наприклад, Facebook, Telegram, Google) і знайти розділ, пов'язаний з безпекою. Там ви зможете ввімкнути двофакторну автентифікацію та вибрати методи, які будуть використовуватись для підтвердження вашої особи. Це можуть бути коди, надіслані у смс або електронний лист, дзвінок на мобільний телефон або використання спеціальних мобільних додатків, які генерують одноразові коди.

3.Обережність при спілкуванні та передачі даних. Ніколи не передавайте свої облікові дані (логіни, паролі) через телефонні розмови, листування або незахищені мережі. Це може бути спробою шахраїв отримати доступ до вашого акаунту.

4.Також будьте уважними при переході за посиланнями, особливо від незнайомих осіб або в ненадійних повідомленнях чи електронній пошті. Шахраї часто використовують підступні посилання для зловживання вашою довірою та отримання вашої особистої інформації. Перевіряйте уважно URL-адресу сторінки, переконайтеся, що вона відповідає офіційному веб-сайту.

5.Перевірка безпеки веб-сайтів. Перш ніж ввійти на будь-який веб-сайт, переконайтеся, що він безпечний. Ось декілька критеріїв, які допоможуть вам визначити, наскільки надійний сайт:

- Перевірте, який протокол використовується на сайті. Надійні сайти використовують протокол HTTPS, який забезпечує шифрування і конфіденційність передачі даних. Уникайте відвідування сайтів, що використовують ненадійний протокол HTTP.

- Зверніть увагу на наявність значка закритого замочка в адресному рядку браузера. Це свідчить про те, що сайт використовує SSL-сертифікат безпеки і з'єднання з ним захищене. Якщо бачите знак оклику замість замочка, це означає, що з'єднання незахищене і відвідування такого сайту може бути небезпечним. Уникайте цих сайтів.

- Будьте уважними до правильності написання назви веб-сторінки. Зловмисники часто створюють фальшиві сайти, що схожі на офіційні веб-ресурси популярних організацій, компаній або інтернет-магазинів. Перевіряйте URL-адресу та правильність написання назви, щоб упевнитися, що ви на правильному сайті.

Сьогодні в Україні функціонує багато правоохоронних органів, тому логічно випливає питання, до кого ж звертатися в разі здійснення кібератаки?

Рекомендуємо відразу звертатися до Кіберполіції України, до завдань якої належить реалізація державної в політики в сфері протидії кіберзлочинності, оскільки саме цей підрозділ Національної поліції Україні займається розслідуванням такої категорії злочинів, володіє відповідною матеріально-технічною базою й працівниками з навичками та досвідом в IT-сфері.

Для отримання on-line допомоги та надання даних для оперативного реагування на кіберінциденти, навіть в умовах воєнного стану, до Кіберполіції можна звернутися за адресою електронної пошти: callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Також у разі виявлення ознак кібератак та інших аномальних дій в інформаційних системах можна повідомляти:

1) Урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA за адресою електронної пошти: cert@cert.gov.ua;

2) Оперативний центр реагування на кіберінциденти за адресою електронної пошти: soc@cert.gov.ua;

3) Оперативно-технічну службу Державного центру кіберзахисту за номер телефону: (044) 281-88-01.

Управління цифровізації Полтавської ОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь