Житлова пільга для ветеранів: як і де оформити

Дата: 09.06.2023 08:14

Учасники війни та бойових дій, а також особи з інвалідністю внаслідок війни мають право користуватися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг. Знижка вартості комунальних послуг залежить від соціального статусу пільговиків і може становити 50, 75 або 100 відсотків від встановленої норми споживання, незалежно від доходів.

Подати заяву для призначення або подовження пільг можна до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, ЦНАПу або уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади. Окрім цього, подати заяву можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Важливо, що наразі пропонується два варіанти оформлення пільгової знижки на комунальні послуги – особисто або на підставі довіреності через уповноважену особу, якою може бути член сім’ї пільговика або інша особа.

До пакету документів на оформлення пільги входять:

1. Заява про оформлення пільги (зразок надається в сервісному центрі ПФУ).

2. Оригінал та копія пільгового посвідчення.

3. Оригінал та копія паспорта / ID-картки пільговика.

4. Оригінал та копія ідентифікаційного коду (у разі надання ID-картки окремий документ не потрібен).

5. Оригінал та копія документів, які підтверджують місце реєстрації або фактичного проживання пільговика.

6. Квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, що є).

Для поширення пільг на членів сім'ї, пільговику необхідно надати оригінал та копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей та документи, що підтверджують їх проживання разом із пільговиком).

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області