Щороку, у третю неділю травня, в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 21.05.2023 08:55

За матеріалами Українського інституту національної пам'яті

Катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів – здавалося, що все це з падінням радянської системи назавжди залишилося в історії. Однак, після вторгнення Росії в Україну ідеологічні спадкоємці тоталітарних режимів у Росії знову принесли ці жахіття на українську землю.

Спільно з Ukrainian Institute - Український інститут ми підготували карусель, щоб нагадати історичні факти про «Великий терор» та про політичні репресії загалом, вчинені радянським режимом, від яких постраждала Україна

#памятаємо

#політичнірепресії

#биківня

Every year, the third Sunday in May, Ukraine commemorates the Day of Remembrance of the Victims of Political Repressions.

Torture, executions of innocents without a trial and investigation, forced deportations, filtration camps, persecutions for political reasons – we thought that with the fall of the Soviet Union this tragic experience was left in the past. However, after Russia invaded Ukraine, the ideological heirs of previous totalitarian regimes in Russia brought massive political repressions back to Ukraine.

Swipe the post to learn historical facts about the "Great Terror" and political repressions in Ukraine during the Soviet period.