Відбулася презентація книги Миколи Булди «Над Многою й Удаєм козацької сурми клич»

Дата: 22.05.2023 16:04

19 травня 2023 року у галереї мистецтв літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди відбулася презентація книги директора Публічної бібліотеки ім.Г.С.Сковороди, члена Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника культури України Миколи Булди «Над Многою й Удаєм козацької сурми клич».

У ній на основі архівних матеріалів відтворена історія трьох сотень Лубенського полку: Чорнуської, Городиської та  Курінської та вміщені списки сотенної козацької старшини та козаків сотень краю.

Ведучі заходу Ольга Улізько та Наталія Маліновська познайомили присутніх  з творчим доробком краєзнавця, а він у свою чергу познайомив присутніх із кожним розділом книги, розповів про роботу над нею.

На презентацію завітали та  відзначили важливість презентованого краєзнавчого дослідження директор літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Микола Соляник, староста Харсіцького старостинського округу Анатолій Цілик, заслужений журналіст України Микола Петрушенко,  доктор біологічних наук, професор Любов Жаліло, кандидат психологічних наук Віктор Юрченко, краєзнавці Раїса Матвієнко, Василь Голосник, мисткиня Ольга Розсохань. Завідувач сектору культури, туризму та охорони культурної спадщини Віталій Кусков подякував автору за надзвичайно велику та важливу роботу по збереженню та популяризації історичного спадку Чорнухинського краю та вручив грамоту виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради.

Народний самодіяльний чоловічий квартет «Пісенне джерело» Харсіцького сільського будинку культури подарував автору та присутнім пісні козацької тематики.