Державна податкова служба України інформує

Дата: 19.05.2023 09:06

Мешканці Полтавщини задекларували понад 2 млрд грн минулорічних доходів

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області зЗекларування початку проведення деклараційної кампанії доходів громадян, отриманих у 2022 році, до державних податкових інспекцій Полтавської області  протягом січня – квітня 2023 року прозвітували 7085 мешканців регіону, з них 5398 декларацій подані громадянами,  які зобов'язані відповідно до норм Податкового кодексу декларувати отримані доходи.

Як повідомила представникам ЗМІ в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова, загальна сума задекларованих доходів громадян складає 2 млрд 615,3 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету складає 45,1 млн гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету сягає    11,8 млн гривень.

Громадяни декларували доходи за договорами успадкування та/або дарування майна. Такі доходи у розмірі 210,6 млн грн задекларували 940 спадкоємців. Також 499 декларацій подані про отримання доходу від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм на суму 54,6 млн грн задекларованого доходу.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого або нерухомого майна на суму 52,5 млн грн задекларували 677 фізичних осіб.

Традиційно відомі особистості Полтавщини долучаються до кампанії декларування. Так, до податкових органів Полтавської області подано декларацію майстром спорту міжнародного класу, учасницею Олімпійських ігор, п’ятикратною призеркою Чемпіонатів Європи – Ольгою Ляховою. Також до кампанії декларування долучилися 5 футболістів ФК «Ворскла».

Із загальної кількості декларацій з початку 2023 року, 1687 громадян області подали податкові декларації та скористалися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2022 року. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб до повернення становить 5,8 млн гривень.

Громадяни скористались правом на такі види податкової знижки:

- на навчання 1266 громадян на суму 4434987,05 гривень;

- відсотки за іпотечний кредит 31 громадянин на суму 204235,71 гривень;

- на сплату страхових платежів 427 громадян на суму 1120106,45  гривень;

- на оплату допоміжних репродуктивних технологій 5 громадян на суму 34865,31 гривень.

У податковій службі нагадують, що подання річної податкової декларації – це обов’язок кожного свідомого громадянина, передбачений Конституцією України. При направленні декларації засобами електронного зв’язку використовуйте сервіс «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).

Головне управління ДПС у Полтавській області

Новий сервіс ДПС для громадян - предзаповнення декларації про майновий стан і доходи

Щорічно триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом попереднього  року.

Для спрощення процедури декларування доходів для громадян Державною податковою службою України запроваджено новий сервіс – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), який доступний в Електронному кабінеті.

Сервіс є оптимально простим та надає можливість:

- отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр) інформацію про нараховані (виплачені) доходи та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, визначивши лише період звітного року;

- отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до декларації, надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу);

- додати до декларації копії первинних документів як додатки до декларації;

- перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.

Сервіс функціонує для:

- громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи;

- фізичних осіб – підприємців, які перебували на загальній системі оподаткування;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Скористатися зазначеним сервісом також можуть особи, які заявляють право на податкову знижку.

Нагадуємо, що громадяни, які мають право на податкову знижку, подають річну  декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік до 31 грудня 2023 року.

Додаткову  інформацію можна отримати:

за безкоштовним телефоном  Контакт-центру  ДПС України 0 800 501 007

на субсайті Головного управління  ДПС  у Полтавській області вебпорталу ДПС України

( https://poltava.tax.gov.ua/ )

на офіційній сторінці Головного управління ДПС  у Полтавській області  у соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/tax.poltava/)

на каналі інформування YouTube  ГУ ДПС у Полтавській області https://www.youtube.com/channel/UCJaNYbzifm8Ib0fnBx8xAA

Головне управління ДПС у Полтавській області