Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 12.05.2023 13:16
Кількість переглядів: 216

Фото без опису

Полтавські платники погасили майже 20 млн грн податкової заборгованості

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомили, що за підсумками квітня 2023 року надходження коштів, сплачених платками податків, які перебувають на обліку у Полтавській області, у рахунок погашення податкового боргу до державного бюджету склали 19,6 млн гривень. Тим самим, забезпечено виконання доведеного показника на 143,1 відсотка.

Надходження в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску за квітень поточного року склали 12,4 млн гривень. Тим самим, забезпечено виконання доведеного показника на 413,3 відсотка.

Станом на початок травня 2023 року в управлінні по роботі з податковим боргом на супроводженні перебуває 500 судових справ. Протягом квітня в ході розгляду справ, на користь Головного управління ДПС у Полтавській області винесено 16 судових рішень, на користь платників податків – 18.

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області інформують про те, що переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу можна у приватній частині Електронного кабінету платника: https://cabinet.tax.gov.ua. В Електронному кабінеті також можна отримати витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків з бюджетом.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Змінено терміни зберігання первинних документів

27 квітня 2023 року в газеті «Голос України» опубліковано Закон України від 20.03.2023 № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі – Закон № 2970), який прийнято з метою запровадження в нашій країні європейських стандартів податкової звітності та підвищення прозорості платників податків перед державою шляхом автоматичного обміну інформацією для виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків.         

Йдеться про так звані стандарти Executive Office for Immigration Review (або EOIR) та Common Reporting Standard (або CRS), схвалені Організацією економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР).

Впровадження у національне законодавство зазначених стандартів є обов’язковою умовою для приєднання України до міжнародної системи обміну інформацією в рамках Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS), далі – Багатостороння угода CRS), до якої Україна в особі Державної податкової служби України приєдналася в серпні 2022 року.

Законом № 2970 оновлено п. 44.3  статті 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Платники податків зобов'язані будуть зберігати документи та інформацію, визначені п. 44.1 ПКУ, а також документи, пов'язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, упродовж визначених законодавством строків, але не менше:

- 2555 днів (7 років) - для документів та інформації, необхідних для податкового контролю відповідно до статей 39 і 39² ПКУ;

- 1825 днів (5 років) - для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, що складаються особами, визначеними п. 133.1, пп. 133.2. та п.133.4 статті 133 ПКУ, а також юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, за винятком документів, до яких застосовується більш тривалий строк зберігання згідно з пп. 44.3.1 статті 44 ПКУ;

- 1095 днів (3 роки) - для інших документів, на які не поширюються вимоги пп. 44.3.1 та 44.3.2 статті 44 ПКУ;

- 1095 днів (3 роки) - для документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи.

У разі ліквідації платника податків документи, визначені п. 44.1 статті 44 ПКУ, за період діяльності платника податків не менш як 1825 днів (2555 днів -  для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю відповідно до статей 39 та 39² ПКУ), що передували даті ліквідації платника податків, у встановленому законодавством порядку передаються до архіву.                     

Нові вимоги щодо 1825-денного мінімального строку зберігання документів, передбачені п. 44.3 статті 44 ПКУ, застосовуються до документів, які розроблено: до дня набрання чинності цим Законом, строк зберігання яких не закінчився на день набрання чинності цим Законом; починаючи з дня набрання чинності цим Законом; особою, стосовно якої на день набрання чинності цим Законом розпочато, але не завершено процедуру припинення (ліквідації); особою, стосовно якої прийнято рішення про ліквідацію після набрання чинності цим Законом.                                         

Закон № 2970 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (28.04.2023), крім: пунктів 5 і 12 розділу I цього Закону (щодо міжнародного автоматичного обміну інформацією та подання звітності про підзвітні рахунки), які набирають чинності             30 червня 2023 року; пунктів 22 - 26 (щодо порушення вимог щодо виявлення підзвітних рахунків та подання звітності для автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, крім абзаців другого - шостого пункту 26 щодо пункту 121.2 статті 121 ПКУ) розділу I цього Закону, які набирають чинності 1 січня 2024 року; підпункту 6 пункту 2 розділу II цього Закону (щодо змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"), який набирає чинності 30 червня 2023 року.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Для студентів Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка проведено інтерактивну лекцію

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують проводити роботу щодо підвищення рівня податкової культури молодого покоління. Податківці на постійній основі організовують навчальні тренінги для студентів закладів вищої освіти Полтавщини. Дані заходи сприяють усвідомленому ставленню майбутніх платників до повної та своєчасної сплати податків і зборів.

Нещодавно була проведена зустріч зі студентами та науково – педагогічним складом Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Право на податкову знижку».

Під час заходу учасниками обговорювались актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Податківець акцентувала увагу  на важливості декларуванні доходів та сплаті податків і зборів.

Студенти дізналися про особливості реалізації механізму отримання податкової знижки на навчання. Учасники зустрічі обговорили порядок подання податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема, перелік доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню, граничних строків подання декларації. Для практичної допомоги студентам були запропоновані  презентаційні матеріали.

Наприкінці заходу майбутні платники податків отримали відповіді на поставлені ними запитання та дізналися про те, що отримати корисну інформацію з питань застосування податкового законодавства, можна на офіційних інфоресурсах: вебпорталі Державної податкової служби України https://tax.gov.ua/; субсайті  Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС  https://poltava.tax.gov.ua/.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь