Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 11.05.2023 10:16
Кількість переглядів: 103

Плідна співпраця та дієве партнерство Податкової служби та Держпраці Полтавщини

У рамках ефективної реалізації заходів, передбачених Меморандумом про співробітництво та партнерство, відбулася робоча зустріч заступника начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової та начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Олександра Розумного. У нараді також взяв участь заступник начальника управління Держпраці Ельман Алієв.

Учасники обговорили шляхи взаємодії та активізації співпраці на регіональних рівнях. На сьогодні особливо важливими напрямками роботи представники наради визначили офіційне оформлення трудових відносин із найманими працівниками в межах чинного законодавства, своєчасну й у повному обсязі сплату податків та єдиного соціального внеску.

Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх на важливості заходів щодо вищезазначених питань, оскільки їх ефективна реалізація – це, перш за все, фундамент для зміцнення економічного фронту нашої держави, допомога армії, запорука розвитку економіки, а  також соціальна захищеність кожного громадянина України.

Зміцнення партнерства між державними органами влади, об’єднання зусиль із питань реалізації державної політики на територіальних рівнях сприятимуть розвитку нашої країни та добробуту всіх її громадян  майбутньому. Разом – ми сила! Разом – ми переможемо!

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Апаратна нарада в Головному управлінні ДПС у Полтавській області   

Під керівництвом в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової, відбулася апаратна нарада за участю керівників структурних підрозділів.

Згідно з порядком денним обговорювались нагальні питання щодо основних напрямків діяльності: перспектива виконання індикативних показників у травні поточного року, робота з податковим боргом, адміністрування ПДВ. Зокрема, організація роботи податкової служби області, трудова дисципліна тощо. Алла Рябкова наголосила на безумовному дотриманні вимог антикорупційного законодавства та Антикорупційної програми Державної податкової служби України на  2023 – 2025 роки.

Начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Шовкопляс підкреслив принцип нульової толерантності до корупції у будь-яких її формах та проявах, акцентував увагу на посиленні контролю за дотриманням вимог антикорупційного законодавства підпорядкованими працівниками та вжиттю заходів у межах компетенції щодо запобігання корупції, контролю за їх реалізацією.

За результатами наради Алла Рябкова визначила низку пріоритетних завдань на найближчий час та надала доручення відповідальним керівникам самостійних структурних підрозділів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

З початку року на комунікаційну податкову платформу надійшло майже 60 звернень

Комунікаційна податкова платформа – сучасний зручний сервіс ДПС для оперативної та ефективної комунікації з представниками громадськості та  бізнес-спільноти.

За період з 1 січня по 10 травня 2023 року до регіональної комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Полтавській області надійшло 57 звернень, із яких 32 звернення від платників податків Полтавщини та  25 звернень від платників податків Херсонщини.

Відповідно до аналізу звернень за тематикою найбільш актуальними є питання щодо сплати єдиного внеску та єдиного податку у період дії воєнного стану, зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, таблиці платника ПДВ, права на податкову знижку, плати за землю тощо.

За зазначений період від представників Ради бізнес-омбудсмена надійшло 4 звернення щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, таблиць платника ПДВ. Після оперативного та якісного опрацювання фахівцями профільних структурних підрозділів, надано 3 письмові відповіді, проведена 1 робоча зустріч із інспекторами Ради  бізнес-омбудсмена  в режимі онлайн.

Для зручності платників розроблена покрокова інструкція щодо порядку звернення на  комунікаційну податкову платформу. Ознайомитись із нею можна за посиланням https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9213.html

Завжди відкриті до спілкування, звертайтесь на комунікаційну податкову платформу  poltava.ikc@tax.gov.ua

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Застосування штрафних (фінансових) санкцій у період дії воєнного стану

Відповідно до норм абзацу віcімнадцятого п.п. 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - ПКУ), з урахуванням змін, внесених Законом України від 12.05.2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набрав чинності 27.05.2022), визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок, до платників податків застосовується відповідальність згідно з ПКУ, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючи органи, з урахуванням обставин, передбачених п.п.112.8.9 п.112.8 ст.112 ПКУ (вчинення діяння (дії або бездіяльність) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору)), що звільняють від фінансової відповідальності.

При цьому, вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Тобто, починаючи з 27.05.2022 року  і на період дії воєнного стану «карантинний» мораторій щодо незастосовування штрафних санкцій, зокрема, за порушення вимог законодавства в частині нарахування, декларування та сплати податків, зборів, платежів, не  застосовуються. 

Відповідно, платники податків не звільняються від застосування до них штрафних санкцій за:

- неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності (ст.120 ПКУ);

- за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (ст.124 ПКУ);

- за заниження податкового зобов’язання (ст.123 ПКУ), у тому числі, за звітні (податкові) періоди, які припадають до 24 лютого 2022 року,  з урахуванням умов, за яких платники у період до припинення або скасування воєнного стану на території України звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання своїх податкових обов’язків, визначених п.п. 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX  ПКУ.

При цьому, у разі дотримання платниками податків термінів подання податкової звітності, але недотримання термінів сплати податкових (грошових) зобов’язань на підставі такої звітності, до платників податків застосовуються штрафні санкції відповідно до п.124.1 ст.124 ПКУ та не застосовуються – відповідно до п.120.1 ст.120 ПКУ, та навпаки.

У відповідності до вимог п. 11 Підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь