Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 08.05.2023 09:23
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

Зміна адреси реєстрації місця проживання у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Відповідно до п. 70.7 ст. 70 розд. ІІ Податкового кодексу України та п. 1 розд. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, при зміні адреси реєстрації, фізичні особи зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за ф. № 5ДР або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та номером паспорта за ф. № 5ДРП відповідно.

Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до Державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання, далі - ДПІ), а у разі зміни місця проживання - до ДПІ за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якої ДПІ.

Згідно з п. 3 розд. ІХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Водночас повідомляємо, що Заяву за формою № 5ДР можна подати в електронній формі (з відсканованими копіями підтверджуючих документів, необхідних для внесення змін до Державного реєстру), за допомогою інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням: http://cabinet.tax.gov.ua , а також через офіційний вебпортал ДПС України.

Електронний кабінет складається із двох функціональних частин: відкрита  (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів – кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

У режимі «Електронний кабінет для громадян» після подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та додавання сканованих копій документів, необхідних для внесення змін до Державного реєстру, є можливість обрати ДПІ, до якої особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. ДПІ необхідно вибрати з переліку, що пропонується.

Для ознайомлення користувачів з роботою Електронного кабінету функціонує розділ «Допомога», який є доступним як у відкритій, так і у приватній частині кабінету. Даний розділ детально ознайомить користувача із роботою Е-кабінету та кожним із його сервісів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Податківцями Полтавщини проведено зустріч-семінар для студентів Полтавського університету економіки та торгівлі

Виховання податкової культури молодого покоління – важливий крок до підвищення обізнаності та свідомого ставлення громадян до сплати податків. Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області постійно організовують навчальні тренінги для молоді Полтавщини, шляхом співпраці та взаємодії з низкою закладів вищої освіти.

На цьому тижні, в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Державною податковою службою України та вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», була проведена зустріч із студентами та науково – педагогічним складом на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Право на податкову знижку».

Тренінг – семінар провела фахівець  відділу інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Полтавській області. Під час зустрічі обговорювались актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. Податківець акцентувала увагу  на важливості декларуванні доходів та сплаті податків і зборів.

Студенти дізналися про особливості реалізації механізму отримання податкової знижки на навчання. Учасники зустрічі обговорили порядок подання податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема, перелік доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню, граничних строків подання декларації. Для практичної допомоги студентам були запропоновані  презентаційні матеріали.

Наприкінці заходу майбутні платники податків отримали відповіді на свої запитання та дізналися про те, що отримати корисну інформацію з питань застосування податкового законодавства можна на офіціфних інфоресурсах: вебпорталі Державної податкової служби України https://tax.gov.ua/; субсайті  Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС  https://poltava.tax.gov.ua/.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Податковий календар на 10 травня 2023 року!

Останній день подання податкової декларації рентної плати з розрахунком за І квартал 2023 року:

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- рентної плати за спеціальне використання води;

-  рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини.

Останній день подання податкової декларації екологічного податку за І квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації туристичного збору за І квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за І квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за I квартал 2023 року для платників податку, у яких базовий звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу.

Останній день подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, за I квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції за I квартал 2023 року.

Останній день подання спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість за І квартал 2023 року.

Останній день подання податкової декларації платника єдиного податку для платників ІІІ групи за І квартал 2023 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь