Як людям старшого покоління знайти ресурси для подолання стресу і тривоги в умовах війни

Дата: 03.05.2023 13:27

Фото без опису

Під такою назвою 2 травня 2023 року у Чорнухах відбулося стартове коло емоційної підтримки для людей похилого віку. Провела зустріч Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Центром надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради.

Заняття проводять залучені фахівці: психологи, арт-терапевти, фахівці з безпеки. Самі зустрічі проходять у форматі жвавого обговорення, практичних вправ та простого чаювання. У результаті, учасники і учасниці похилого віку не тільки підвищують рівень актуальних знань, умінь і навичок, а і відчувають поліпшення емоційного та психологічного стану. Зустріч провела психологиня проєкту Юлія Пода. Учасники і учасниці розібралися з поняттями "стрес", "тривога". Вчилися, як знаходити власні ресурси для подолання стресових станів. Пропрацьовували практики, які допомагають стабілізувати свій стан: виконали арт-терапевтичну вправу "Чашка емоцій", щоб розібратись які емоції переважають у кожного присутнього, пройшли тестування на визначення рівня стресостійкості.

Завдяки застосуванню цих методів у повсякденному житті людина похилого віку зможе допомогти собі і не потрапити у стан травматизації.

Захід відбувся у рамках проєкту "Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від нацизму у воєнний час, їх соціалізація в нових умовах життя територіальних громад Лубенського та Миргородського районів Полтавської області" здійснюється за підтримки Німецького фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" у рамках програми «Ми поруч!».

Також в ході зустрічі для Центру надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради, Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій Світ» була подарована професійна машинка для стрижки, з метою надання соціальної послуги «натуральна допомога» особам, які перебувають в складних життєвих обставинах.