Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 19.04.2023 08:45
Кількість переглядів: 115

Фото без опису

Щодо фінансової відповідальності за неподання в граничні терміни декларації акцизного податку, що спричинено відключенням електроенергії у зв’язку з ракетними ударами держави-агресора

Відповідно до пункту 111.2 статті 111 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з цим Кодексом, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).

Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, може застосовуватися у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 Кодексу, однією з обставин, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).

Згідно з частиною другою ст. 14 прим.1 Закону України від 2 грудня 1997 року № 671/97-ВР «Про торгово-промислові палати в Україні» (далі – Закон № 671) форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Торгово-промислова палата України засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), а також торговельні та портові звичаї, прийняті в Україні, за зверненнями суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб (частина третя ст. 14 Закону № 671).

Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб’єктів малого підприємництва видається безкоштовно (частина перша ст. 14 прим.1 Закону № 671).

З огляду на зазначене вище, платники податків можуть бути звільнені від фінансової відповідальності за неподання в граничні терміни податкової звітності внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору), зокрема, відключенням електроенергії у зв’язку з ракетними ударами держави-агресора, за умови документального підтвердження таких обставин непереборної сили (форс-мажору).

Головне управління ДПС у Полтавській області

За I квартал 2023 року платники Полтавщини спрямували до державного бюджету понад 9 млрд гривень

За повідомленням начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрія Якименка, за три місяці 2023 року платниками Полтавщини до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 13 млрд 428,4 млн гривень. Зокрема, до державного бюджету за січень – березень поточного року мобілізовано платежів у сумі 9 млрд 228,8 млн грн, в тому числі до загального фонду державного бюджету збір склав 9 млрд 218,9 млн гривень.

В розрізі основних бюджетоформуючих платежів до загального фонду державного бюджету надходження становлять: з податку та збору на доходи фізичних осіб –  962,9 млн грн, в тому числі з військового збору – 234,0 млн грн;       з податку на прибуток – 1 млрд 039,8 млн грн; з ПДВ із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 1 млрд 387,5 млн грн; з рентної плати за користування надрами – 5 млрд 780,9 млн грн; з екологічного податку – 25,9 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом 2022 року, приріст надходжень спостерігається: по податку та збору на доходи фізичних осіб – на 19,6 відс. (+157,7 млн грн), у тому числі по військовому збору на 17,4 відс. (+34,7 млн грн),       з ПДВ із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – на 11,2 відс. (+140,1 млн грн), з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – на 72,2 відс. (+0,2 млн грн), з рентної плати за спеціальне використання води – на 20,2 відс. (+0,8 млн гривень).

Висловлюємо подяку платникам за надійний фундамент для фінансового забезпечення країни та  консолідацію зусиль у наближенні нас до перемоги.

Достовірні та цікаві новини про податкову службу в області, а також роз’яснення щодо податкового законодавства, розміщуються на субсайті  ГУ ДПС      у Полтавській області вебпорталу ДПС  https://poltava.tax.gov.ua/ та офіційній сторінці Facebook https://www.facebook.com/tax.poltava. Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти доступна за посиланням: poltava.ikc@tax.gov.ua .

Головне управління ДПС у Полтавській області

Платниками Полтавщини сплачено майже  5 млн гривень податку на майно з фізичних осіб

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомили, що станом на початок квітня 2023 року на податковому обліку ГУ ДПС Полтавщини перебувають 265850 платників податку на майно з фізичних осіб, у тому числі: 232021 платника плати на землю з фізичних осіб, 33823 платника по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб та 6 платників транспортного податку з фізичних осіб.

Згідно з вимогами Податкового кодексу України, фізичні особи сплачують податок на підставі податкового повідомлення-рішення відповідно до встановленої форми, в якому зазначається сума податку, та яке орган ДПС надсилає громадянину.

Податок сплачується фізичними особами впродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення. За перший квартал поточного року до місцевих бюджетів Полтавської області забезпечено надходження в сумі 4,9 млн гривень податку на майно з фізичних осіб.

В Головному управлінні ДПС в області підкреслили, що постійно перебувають на зворотньому зв’язку з платниками, використовуючи такі можливості, як: «гарячi лінії» та комунікаційну податкову платформу,  субсайт Головного управління ДПС    у Полтавській області вебпорталу ДПС, офіційну сторінку ГУ ДПС в області у соціальній мережі Facebook, а також YouTube канал Головного управління ДПС     у Полтавської області.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь