Третій відділ Лубенського РТЦК та СП запрошує на військову службу за контрактом

Дата: 12.04.2023 15:20

Якщо Ви прийняли рішення служити на військовій службі за контрактом, то вам необхідно звернутись до Третього відділу Лубенського РТЦК та СП або до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу на такій основі є:

- придатність до військової служби за медичними показниками;

- фізична підготовка та психологічна стійкість кандидата;

- освіта не нижче повної середньої;

- вік від 18 до 45 років;

- відсутність судимостей.

Після проходження співбесіди необхідно написати заяву та подати решту документів для оформлення особової справи. В обов’язковому порядку кандидат проходить психологічне тестування та військово-лікарську комісію для встановлення ступеня придатності.

Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

для осіб рядового складу (солдатів) – 3 роки;

для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років;

При проходженні військової служби за контрактом військовослужбовці мають гарантоване гідне щомісячне грошове забезпечення від 21 000 грн.,

Розмір грошового забезпечення військовослужбовців за контрактом залежить і  від посади військовослужбовця, військового звання, вислуги років, премій та додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі визначених окремо за видами Збройних Сил та деякими військовими частинами.

Військовослужбовцям за контрактом держава надає соціально-побутові гарантії, а саме:

- забезпечення триразовим харчуванням на день;

- надання житла,отримання житла у власність  за рахунок  держави;

- можливість навчатись у вищих військових навчальних закладах;

- щорічна відпустка із збереженням грошового, матеріального забезпечення;

- безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я

-санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України; забезпечення форменим одягом;

- п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (в мирний час);

- надання в першу чергу дітям військовослужбовців місця у загальноосвітніх ц дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах;

- значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсії, та отримання її за вислугою років - 25 років вислуги;(або 12.5 цивільного стажу +12,5 військового стажу).

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачений порядок надання пільг:

- компенсація плати за комунальні послуги учасникам бойових дій та ~ пенсіонерам ветеранам військової служби;

- право на безоплатний проїзд у громадському транспорті для учасників учасникам бойових дій;

- талони на проїзд міжміським транспортом -знижка- 50% учасникам бойових дій;

- надання земельних ділянок для будівництва, садівництва та ведення господарства;

- граничний вік перебування на військовій службі - 45-50-55 років в мирний час;

- щорічна разова грошова допомога до 5 травня.

За додатковою інформацією, в тому числі щодо умов проходження військової служби під час дії режиму воєнного стану, звертайтесь до третього відділу Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат) за адресою: вул. Мележика,14,смт.Чорнухи,Лубенський район. Тел. (05340) 5-13-01.