Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 07.04.2023 08:40
Кількість переглядів: 121

Фото без опису

За січень – березень 2023 року до податкової служби Полтавської області звернулось 12 запитувачів  публічної інформації

З початку цього року Головним управлінням ДПС у Полтавській області опрацьовано 12 запитів на публічну інформацію. Як повідомив начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, найбільше запитів надійшло від фізичних осіб – 6. Від юридичних осіб за три місяці поточного року надійшло 5 запитів на отримання публічної інформації та 1 запит від об’єднань громадян.

За результатами розгляду запитів, відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України від 13.01.2011 № 2939 - VI «Про доступ до публічної інформації», 9 запитів на отримання публічної інформації було задоволено або перенаправлено за належністю, в свою чергу у задоволенні 3 запитів відмовлено.

Так, найбільш запитуваною була інформація щодо:

- діяльності підприємств та фізичних осіб - підприємців;

- відомостей про третіх осіб;

- документів, які знаходяться у володінні Головного управління ДПС у Полтавській області.

Відповіді на запити були своєчасно направлені на вказані поштові та електронні адреси.

Також в Головному управлінні ДПС в області нагадали, що постійно перебувають на зворотному зв’язку з платниками. Офіційна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС https://poltava.tax.gov.ua/, офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/tax.poltava; на YouTube каналі Головного управління ДПС у Полтавській області  https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA

Головне управління ДПС у Полтавській області

Комунікаційна податкова платформа: зустріч податківців Полтавщини та представників Ради бізнес-омбудсмена

У рамках роботи регіональної комунікаційної платформи в онлайн-форматі відбулася зустріч фахівців Головного управління ДПС у Полтавській області з представниками Ради бізнес-омбудсмена.

Начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, заступник начальника ГУ ДПС у Полтаській області Олег Волошинов та начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Людмила Овчаренко надали фахові відповіді на запитання інспекторів Ради бізнес-омбудсмена, на прикладі конкретних суб’єктів господарювання. Учасники зустрічі розглянули низку актуальних питань щодо зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, таблиць платника ПДВ. Податківці надали практичні рекомендації щодо застосування податкового законодавства.

Податківці Полтавщини завжди відкриті до спілкування з організаціями, які представляють інтереси платників податків, адже подібна комунікація дає можливість оперативно реагувати на проблеми бізнесу та ефективно вживати заходи для їх вирішення в межах компетенції.

Нагадуємо, для зручності платників розроблена та висвітлена покрокова інструкція щодо спілкування за допомогою комунікаційної податкової платформи, ознайомитись        з нею можна за посиланням https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9213.html .

Долучайтесь до участі у спілкуванні за допомогою регіональної  комунікаційної податкової платформи  poltava.ikc@tax.gov.ua .

Завжди відкриті до спілкування. Чекаємо на Ваші звернення.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Незабаром небанківські надавачі платіжних послуг, емітентів електронних грошей  будуть зобов’язані надсилати до контролюючих органів повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що  Законом України  від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України  щодо платіжних послуг» (набирає чинності з 1 квітня 2023 року) внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, в частині обліку електронних гаманців та рахунків відкритих платникам податків небанківськими надавачами платіжних послуг, сплати податків електронними грошима та використання інших платіжних операцій, що запроваджені Законом України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги».

Так, зміни щодо обліку платників податків та відповідальності передбачають, що  обов’язок надсилати до контролюючих органів повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків виникає не лише у банків та інших фінансових установ, а також у небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей (п. 69.2 ст. 69 Податкового кодексу України, далі - Кодекс).

Емітенти електронних  грошей зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття електронного гаманця платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунку/електронного гаманця.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджений наказом
Міністерства фінансів України від 18.08.2015 № 721 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за № 1058/27503.

Відповідальність за неподання небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей відповідним контролюючим органам в установлений статтею 69 Кодексу строк повідомлення про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків встановлена пунктом 118.1 статті 118 Кодексу та передбачає накладення штрафу у розмірі 680 гривень за кожний випадок неподання або затримки.

Крім того, встановлюється відповідальність за здійснення видаткових операцій за електронним гаманцем платника податків до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу про взяття рахунку на облік у контролюючих органах (накладення
штрафу на небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей в розмірі 10 відсотків суми всіх операцій за весь період до отримання такого повідомлення,
здійснених з використанням таких рахунків (крім операцій з перерахування коштів до бюджетів або державних цільових фондів), але не менш як 1700 гривень (п. 118.2 ст. 118 Кодексу).

Більш детально читайте в інформаційному листі ДПС України № 2/2023 за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/544/656891/InfoList2_2023.pdf .

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь