Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 24.03.2023 15:44
Кількість переглядів: 461

Фото без опису

Полтавщина: на соціальні потреби спрямовано майже 2 мільярди гривень

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує громадян про те, що за січень-лютий 2023 року роботодавцями Полтавщини сплачено до державних цільових фондів 1 млрд 875,9 млн грн єдиного внеску. Як проінформував пресу заступник начальника ГУ ДПС у Полтавській області Олег Волошинов, цілеспрямована спільна діяльність з легалізації праці та виплати офіційної заробітної плати позитивно позначається на надходженнях з ЄВ та стабільності числа застрахованих осіб. Відповідальна позиція бізнесу зі сплати єдиного внеску, позитивно позначається на прирості надходжень – на суму 250,9 млн грн, або на 15,4 відсотки, у порівнянні  з аналогічним періодом минулого року.

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області наголосили на тому, що оформлення трудових відносин із найманими працівниками відповідно до норм чинного законодавства, сплата податків та єдиного внеску – це міцна оборона України, гарантований розвиток економіки, покращення інвестиційного клімату, зростання рівня соціальної захищеності і гідні умови праці для кожного.

Звертаємо увагу, що податківці постійно перебувають на зворотному зв’язку з платниками. До послуг полтавців – комунікаційна податкова платформа https://poltava.ikc@tax.gov.ua та субсайт Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС https://poltava.tax.gov.ua/, офіційна сторінка у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/tax.poltava.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Зазначення коду КАТОТТГ  у податковій звітності

Головне управління ДПС у Полтавській області у зв’язку з затвердженням нових форм податкових декларацій з місцевих податків повідомляє, що у звітності зазначається код територіальної громади, як органу місцевого самоврядування. 

Код території територіальної громади за місцезнаходженням об’єкта оподаткування має зазначатися при заповненні ряд. 7 декларації з плати за землю, заголовної частини додатку 1 та додатку 2 до декларації з податку на майно, ряд. 8 декларації з транспортного податку, ряд. 2 додатку до декларації з туристичного збору,  ряд. 2 додатку до декларації збору за місця для паркування.

Звертаємо увагу, що населений пункт є адміністративно-територіальною одиницею і не є органом місцевого самоврядування (ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

У деклараціях зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано об’єкти оподаткування. Доводимо до відома, що КАТОТТГ – Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Мінрегіону від 12 січня 2021 року № 3) (далі – Кодифікатор), який запроваджений у деклараціях на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) на виконання Указу Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади».

 Структура коду за КАТОТТГ:

UA01020010000048857

  01                                 перші дві цифри – код регіону

      02                             другі дві цифри – код району (тільки парні цифри)

          001                       наступні три цифри – код громади (тільки непарні   

                                       цифри)

                000                 наступні три цифри – порядковий номер населеного       

                                       пункту у громаді

                       00            наступні дві цифри – код району у місті

         48857  останні 5 цифр – це системний код, що присвоєний   автоматично і у подальшому не має змінюватися (у т.ч. при адмінреформах,  переході з одного регіону до іншого, або з району до району).

Коди регіонів згідно з Кодифікатором

Код регоіну

Назва регіону

 

UA-05

Вінницька

область

UA-07

Волинська

область

UA-12

Дніпропетровська

область

UA-14

Донецька

область

UA-18

Житомирська

область

UA-21

Закарпатська

область

UA-23

Запорізька

область

UA-26

Івано-Франківська

область

UA-32

Київська

область

UA-35

Кіровоградська

область

UA-44

Луганська

область

UA-46

Львівська

область

UA-48

Миколаївська

область

UA-51

Одеська

область

UA-53

Полтавська

область

UA-56

Рівненська

область

UA-59

Сумська

область

UA-61

Тернопільська

область

UA-63

Харківська

область

UA-65

Херсонська

область

UA-68

Хмельницька

область

UA-71

Черкаська

область

UA-73

Чернівецька

область

UA-74

Чернігівська

область

UA-80

Київ

місто

Таблиця Кодифікатора складається з кодів та назв об’єктів, які розподілені на п’ять рівнів:

1. «Перший рівень» – Автономна Республіка Крим, області, міста, що мають спеціальний статус;

2. «Другий рівень» – райони в областях та Автономній Республіці Крим;

3. «Третій рівень» – території територіальних громад в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;

4. «Четвертий рівень» – міста, селища міського типу, села, селища (населені пункти);

5. «Додатковий рівень» – райони в містах (в тому числі, в містах, що мають спеціальний статус);

6. «Категорія об’єкта», де:

«О» – Автономна Республіка Крим, області;

«К» – міста, що мають спеціальний статус;

«Р» – райони в областях та Автономній Республіці Крим;

«Н» – території територіальних громад (назви територіальних громад) в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;

«М» – міста;

«Т» – селища міського типу;

«С» – села;

«Х» – селища;

«В» – райони в містах.

Таблиця Кодифікатора також має колонку «Назва об’єкта».

У деклараціях має зазначатися код територіальної громади, який міститься у колонці «Третій рівень», при цьому у колонці «Назва об’єкта» значиться потрібна назва територіальної громади, а у колонці «Категорія об’єкта» має значиться «Н» (що означає «територія територіальних громад»).

Наприклад, декларація подається за об’єкти оподаткування, що розташовані на території Бердичівської територіальної громади Житомирської області.

Отже, для визначення коду за КАТОТТГ територіальної громади в Кодифікаторі по пошуку у колонці «Назва об’єкта» по назві територіальної громади «Бердичівська» визначаємо код цієї територіальної  громади, який значиться у колонці «Третій рівень», а саме UA18020030000035625 (при цьому у колонці «Категорія об’єкта» має значиться «Н» - територія територіальних громад).

Звертаємо увагу на особливості визначення кодів за КАТОТТГ територіальних громад у м. Києві та м. Кривий Ріг. У цих містах для кожного району залишилися свої окремі рахунки місцевих бюджетів. Тому у деклараціях потрібно зазначати код за КАТОТТГ районів цих міст (відповідно до розташування об’єктів оподаткування). Коди районів  містяться у колонці «Додатковий рівень». 

Наприклад, якщо земельна ділянка знаходиться в місті Києві в Печерському районі, то по пошуку у колонці «Третій рівень» по коду Київської територіальної громади UA80000000000093317 визначаємо перелік всіх районів міста Києва у колонці «Назва об’єкта», та у колонці «Додатковий рівень» знаходимо код за КОАТУУ Печерського району - UA80000000000624772.

По всіх інших містах України з районним поділом колонка «Додатковий рівень» не застосовується.

Більш детально читайте у листі ДПС України від 08.02.2023 №2839/7/99-00-04-01-04-07 за посиланням (…).

Головне управління ДПС у Полтавській області

Співпраця між податківцями та територіальними громадами Полтавщини зміцнюється

Нещодавно у приміщенні Полтавської районної ради відбувся семінар – зустріч для сільгоспвиробників міста Полтави та Полтавського району. У рамках постійної взаємодії та співпраці продовжує діяти відкритий діалог платників податків територіальних громад з податківцями Полтавщини, задля системного ознайомлення суб’єктів господарювання із актуальними питаннями та новаціями податкового законодавства, зокрема, обговорення питань, які є особливо пріоритетними під час дії воєнного стану.

Даний вид співпраці підтримали сільськогосподарські виробники, очільники громад та місцеві платники податків. Податкова служба області сприяє плідним взаємовідносинам і забезпечує ефективний та сталий розвиток у питаннях дотримання податкового законодавства, повній та своєчасній сплаті податків і зборів.

Зустріч відкрив начальник районної військової адміністрації Дмитро Романов. Делегацію від податкової служби області очолив начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко. Присутніми у заході були начальник Машівської ДПІ Валентина Ільченко та начальник Чутівської ДПІ Ірина Пирлик,     а також посадові особи від фермерських господарств, агрофірм та інших сільськогосподарських формувань.

Перед початком зустрічі учасники отримали друковану продукцію, яку підготували фахівці податкової, а саме: «Електронний кабінет платника-зручно та безпечно!», «Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів», «Декларування доходів громадян за 2022».

На обговорення були винесені питання щодо зберігання пального сільськогосподарськими підприємствами; обговорили реєстрацію та зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, питання сплати мінімального податкового зобов’язання. Роз’яснення також стосувались  декларування доходів, отриманих у 2022 році. Окремо податківці розглянули правильність заповнення зведеної звітності Додатку 4 ДФ – виправлення помилок минулих років. На кожне з питань була можливість отримати коментар від спікерів з представників податкової служби. Наприкінці зустрічі податківці отримали схвальні відгуки від платників податків та подякували за практичну допомогу у роз’ясненні актуальних питань податкового законодавства.

                                                                       Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь