Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 16.03.2023 10:46
Кількість переглядів: 110

З початку року податківцями Полтавщини донараховано податкових зобов’язань на понад 7 млн гривень

За повідомленням заступника начальника Головного управління ДПС у Полтавській області  Алли Рябкової, фахівцями управління податкового аудиту  протягом січня – лютого 2023 року загалом здійснено 320 перевірок суб’єктів господарювання, з яких 215 фактичних.

Так, за результатами податкових перевірок за вказаний період до державного бюджету донараховано – 7,04 млн грн податкових зобов'язань, з яких до бюджету вже надійшло 2,3 млн гривень.

Крім того, за результатами контрольно-перевірочної роботи: зменшено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету на 171,4 млн грн, та від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток – на 932 тис грн, внаслідок чого упереджено несплату податку на прибуток на суму 167,8 тисяч гривень.

Контрольно-перевірочні заходи податківців спрямовуються лише на ті підприємства, які свідомо не сплачують або сплачують не в повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми мінімізації або ухилення від оподаткування.

В ході перевірок до бюджету донараховано штрафних (фінансових) санкцій на суму 948 тис гривень.

За наслідками перевірок, згідно з якими наступив термін сплати, забезпечено надходження до бюджету узгоджених донарахувань на суму 792 тисячі гривень.

Звертаємо увагу, що з актуальним планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік можна, ознайомитись за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/642254.html .

Головне управління ДПС у Полтавській області

Надходження до місцевих бюджетів Полтавщини перевищили 2 млрд грн

«Протягом перших двох місяців 2023 року до місцевого бюджету надійшли податки та збори, які контролюються Головним управлінням ДПС у Полтавській області у розмірі 2 млрд 699,2 млн гривень. Зібрані платежі перевищили показники відповідного періоду минулого року на 0,5 відс., що в грошовому еквіваленті дорівнює приросту надходжень на 13,9 млн гривень. Внаслідок цього обласний бюджет наповнився додатковими коштами для планування та виконання місцевих програм соціально – економічного розвитку», — про це повідомив начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко.

Зростання надходжень до місцевого бюджету відбулося завдяки приросту сплати податків та зборів по наступних платежах: податку та збору на доходи фізичних осіб – на 10,8 відс. (+170,1 млн грн); рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів – на 3,5 відс. (+0,2 млн грн); рентній платі за спеціальне використання води – на 27,6 відс. (+1,1 млн грн); податку на майно – на 11,0 відс. (+28,1 млн грн), в тому числі по податку на нерухоме майно – на 1,7 відс. (+0,7 млн грн); земельному податку та орендній платі – на 13,0 відс. (+27,6 млн грн); єдиному податку – на 6,6 відс. (+25,4 млн грн), в тому числі єдиному податку з юридичних осіб – на 157,3 відс. (+72,1 млн грн); з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – на 5,5 відс. (+4,8 млн грн); платі за ліцензії – на 16,5 відс. (+ 0,8 млн гривень).

Також бюджетоформуючими сегментами фінансової самодостатності територіальних громад регіону є надходження від: податку на доходи фізичних осіб – 1 млрд 739,5  млн грн; податку на прибуток – 16,6 млн грн; податку на майно – 284,6 млн грн, в тому числі по земельному податку та орендній платі – 240,0 млн грн; єдиному податку – 412,8 млн грн, в тому числі: з юридичних осіб – 117,9 млн грн, з фізичних осіб – 202,2 млн грн, з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, – 92,7 млн грн; рентній платі за користування надрами – 170,7 млн грн; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 41,0 млн грн; екологічному податку – 12,7 млн грн; платі за ліцензії – 5,5 млн грн, в тому числі на виробництво та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 4,5 млн грн та на виробництво та обіг пального – 1,0 млн гривень.

За січень-лютий 2023 року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 1 млрд 875,9 млн грн, що більше минулорічного показника на 250,9 млн грн, або на 15,4 відсотка.

Дякуємо всім платникам Полтавської області, які сумлінно ставляться до слати податків в нелегкі часи для країни.

Нагадуємо, що з рішеннями місцевих рад про встановлення ставок податків і зборів можна ознайомитись на вебпорталі податкової служби за посиланням: https://tax.gov.ua./zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/ .

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь