Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 06.03.2023 10:37
Кількість переглядів: 60

Спрощено процедуру включення благодійників - фізичних осіб до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО

Станом на 28.02.2023 фахівцями підрозділів ГУ ДПС у Полтавській області включено до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО 116 громадян, в тому числі,  з початку дії правового режиму воєнного стану – 108.

Верховною Радою України прийнято Закони України від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами» (далі - Закон № 2747) та № 2757-ІХ «Про внесення змін до пункту 21 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» щодо вдосконалення порядку включення благодійників - фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації» (далі - Закон № 2757), які набрали чинності з 11.12.2022.

Згідно з Законом № 2747 до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, віднесено суму (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками - фізичними особами, які до 01.01.2023 включені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі - Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО), у період з 24.02.2022 до дати їх включення до цього реєстру.

Відповідно до Закону № 2757 спрощено процедуру включення фізичних осіб - благодійників до Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО, а саме:

скасовано положення щодо обов’язкового подання заявником (фізичною особою -благодійником) разом із заявою про включення до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО (далі - заява) копії документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті) та довідки з банку щодо відкриття на ім’я такого волонтера рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності;

створено правові підстави для подання заяви в електронній формі у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - портал Дія).       

Реквізити рахунків, відкритих у банках на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності, та реєстраційного номера облікової картки платника податків/серії (за наявності) та номера паспорта, зазначаються безпосередньо у заяві.

З січня 2023 року ДПС доопрацьовано програмне забезпечення,  засобами якого здійснюється прийом та обробка заяви в електронній формі.

Заява в електронній формі може подаватись через Електронний кабінет або іншими засобами комунікацій, код форми  F1308301.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Податківці Полтавщини продовжують спілкування з сільгоспвиробниками

Днями  у приміщенні Миргородської районної адміністрації пройшов семінар – зустріч для сільгоспвиробників міста Миргорода та  Миргородського, Шишацького, Виликобагачансько, Хорольского районів. Проведення подібних заходів – це можливість для ознайомлення фахівцями податкової служби області платників податків з актуальними питаннями податкового законодавства, останніми змінами до нього та обговоренням питань, які їх цікавлять.

Очолив захід начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко. На семінарі були присутні гості: голова Миргородської районної військової адміністрації Віталій Дяківнич, голова Миргородської районної ради Наталія Гирка, заступник Миргородського міського голови Наталія Молочко, а також начальник Миргородської   ДПІ   Людмила Подоляка,  начальник  Шишацької ДПІ Валентина Молька та начальник Хорольської ДПІ Наталія Семіженко.

Перед початком зустрічі учасники отримали друковану продукцію, яку підготували фахівці податкової, а саме: «Електронний кабінет платника-зручно та безпечно!», «Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів», «Декларування доходів громадян за 2022».

В ході зустрічі розглянули наступні питання: порядок ліцензування, зберігання та використання пального сільськогосподарськими підприємствами; реєстрація та призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також посадовці ознайомили  із новим податком, який вперше платники будуть сплачувати у цьому році -  мінімальне податкове зобов’язання. Нагадали і про кампанію декларування доходів, отриманих у 2022 році.

Присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання та здобули нові, необхідні знання. Податківці, в свою чергу, відзначили, що залишаються з платниками податків на постійному зворотному зв’язку. До послуг платників доступна комунікаційна податкова платформа та «гарячі лінії» з профільних питань. Актуальні роз’яснення податкового законодавства розміщені на субсайті ГУ ДПС у Полтавській області та соціальній мережі Facebook.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь