Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 20.02.2023 14:23
Кількість переглядів: 102

Фото без опису

Електронна звітність  - зручно та швидко

За повідомленням заступника начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової, платники податків Полтавщини все частіше  надають  перевагу подачі звітності в електронному вигляді. Так, протягом січня 2023 року до контролюючих органів Полтавської області подано платниками податків 73 585 податкових декларацій, з яких 73 041 - засобами телекомунікаційного зв’язку, або 99,26 % (з них 30 528 (або 99,38 %) юридичних особами та 42 513 (або 99,17 %) фізичними особами). За аналогічний період 2022 року цей показник склав 96,31 відсотків.

Заступник керівника ДПС області звернула увагу, що інформацію щодо подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність».

Крім того, у разі необхідності, отримання практичної допомоги при  направленні податкової звітності засобами телекомунікаційного  зв’язку платники податків можуть звернутися до працівників Центрів обслуговування платників, де на окремому робочому місці для відвідувачів з доступом до мережі інтернет нададуть кваліфіковану допомогу.

Отже, скориставшись такою послугою, як подання звітності через Електронний кабінет (http://cabinet.tax.gov.ua), платники податків отримують економію свого робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків. Крім того, звітність, надіслана до податкового органу в електронному вигляді, не потребує дублювання на паперових носіях та  їх зберігання.

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot

Додаткову  інформацію можна отримати на субсайті Головного управління  ДПС  у Полтавській області  (www..poltava. tax.gov. ua),  

на офіційній сторінці Головного управління ДПС  у Полтавській області  у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/tax.poltava/)

та  за безкоштовним телефоном  Контакт – центру  ДПС України 0 800 501 007

Головне управління ДПС у Полтавській області

Зручні електронні сервіси від ДПС

ДПС України продовжує цифровізацію та розвиток сучасних електронних сервісів для платників податків. У ДПС активно працюють над трансформацією та спрощенням процедур адміністрування податків, автоматизації процесів обліку та контролю, що дозволить легко та просто сплачувати податки.

Одним із таких  кроків стало впровадження нової версії вебпорталу ДПС. Оновлений інтерфейс спрощує доступ до інформації необхідної платникам для виконання податкових зобов’язань.

Основними напрямами модернізації інформаційної системи органів ДПС є запровадження електронного сервісу з надання електронних послуг платникам податків з використання Інтернет середовища та єдиного вебпорталу ДПС  України є:

- електронний кабінет платника;

- загальнодоступний інформаційно довідковий ресурс;

- електронна звітність;

- інформація з реєстрів;

- декларування громадян;

- кваліфікований надавач електронних довірчих послуг.

Найпопулярнішим електронним сервісом є електронний кабінет. Він містить відкриту (загальнодоступну) частину, вхід в яку не потребує ідентифікації користувача та приватну частину (особистий кабінет), яка потребує авторизації користувача кваліфікованим електронним підписом. За допомогою електронного кабінету можна отримати доступ до особистої інформації, доступ до Е-чек (пошук фіскального чека), подання та реєстрація електронних документів, сервіси електронного адміністрування.

Також, популярним електронним сервісом є послуги кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, за допомогою якого можна безкоштовно отримати електронно - довірчі послуги органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.

Скориставшись електронним сервісом «Електронна звітність», платник має можливість сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків.

За допомогою загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу користувачі мають можливість отримати відповіді на професійні питання в рубриках «Письмові консультації», «Запитання – відповіді з бази знань» та «Нормативні та інформаційні документи».

Такий електронний сервіс, як чат бот «InfoTAX» ДПС України надає можливість зареєстрованим користувачам через месенджери Telegram та Viber актуальну інформацію про себе: стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, результати обробки документів, а також має нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків. Для підключення чат бота необхідно у відповідному месенджері (Telegram/Viber) знайти «InfoTAX», в якому перейти за посиланням до Електронного кабінету для ідентифікації та завершення налаштування нового сервісу. На сьогодні чат бот «InfoTAX» надає близько 20 сервісів.

Отже, скориставшись послугами електронних сервісів ДПС України, платники податків можуть вести документообіг та сплачувати податки онлайн, отримувати актуальну інформацію, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що надає можливість уникнути черг та значно зекономити час.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Ефективна співпраця та прозора комунікація з платниками податків – головна мета сьогодення

Полтавщина завжди була і залишається традиційно аграрним регіоном, саме тому відкрите спілкування  податківців області із сільгоспвиробниками, направлене на забезпечення фінансового тилу нашої країни, є важливим чинником для перемоги.

Так, днями відбулися  два семінари – зустрічі для  сільгоспвиробників  Кременчуцького регіону:  місто  Глобине та село Піщане.

У  семінарах взяли участь заступник  голови Глобинської територіальної громади  Олександр Кочерга, начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, начальники  Глобинської  ДПІ  Віта Шаповал,  Кременчуцької ДПІ  Жанна Кузнецова.  

Як зазначив учасникам заходу начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко: «Одним із пріоритетних напрямків діяльності сьогодні є діалог з аграрним сектором Полтавщини. Наша задача, як податківців, допомогти подолати труднощі, з якими зіштовхнулися аграрії з початком війни, шляхом надання змістовних та зрозумілих роз’яснень новацій податкового законодавства».

Перед початком семінару  учасники отримали друковану продукцію, яку підготували фахівці податкової, а саме: «Електронний кабінет платника-зручно та безпечно!», «Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів», «Декларування доходів громадян».

На зустрічі були винесені наступні питання: порядок ліцензування, зберігання та використання пального сільськогосподарськими підприємствами; реєстрація та призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; мінімальне податкове зобов’язання  та декларування доходів громадян за 2022 рік.

Платники податків отримали актуальну та корисну інформацію щодо податкового законодавства та відповіді на питання, які їх цікавлять.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь