Державна податкова служба України інформує

Дата: 14.02.2023 14:43

На користь податкової служби Полтавщини вирішено справи на суму понад 4 млн гривень

Протягом січня 2023 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з минулих років, знаходиться 1439 справ за позовами платників податків до органів ДПС, на загальну суму 7 835,5 млн гривень.

Значну кількість справ, що перебували на розгляді, складають справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання  недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень - 574 справи на загальну суму 7 814,2 млн грн (в тому числі 2 на суму 41,74 тис грн порушені в 2023 році).

З початку 2023 року судовими інстанціями області розглянуто 10 справ як за позовами органів ДПС, так і платників податків на загальну суму 4,4 млн гривень.    З них вирішено 4 справи на користь податківців та відсуджено до скарбниць держави 4,18 млн грн (95% від суми позовних вимог). Натомість щодо 6 справ правосуддя стало на бік платників податків, загальна сума за такими справами склала 0,29 млн грн (5 % від суми позовних вимог).

Листування з податковими органами через Електронний кабінет платника податків

Листування контролюючих органів з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет (форма J/F1391602), здійснюється засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» шляхом надсилання документа в Електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в Електронний кабінет.

Документ, надісланий контролюючим органом в Електронний кабінет, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» та є доступним в Електронному кабінеті.

Датою вручення платнику податків документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з Електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

У разі, якщо платник податків бажає припинити отримувати документи через Електронний кабінет, він має право один раз протягом року надіслати контролюючому органу через Електронний кабінет відповідну заяву про відмову отримувати документи через Електронний кабінет (форма J/F1391702). Датою завершення листування платника податків через Електронний кабінет є дата, зазначена у квитанції про доставку контролюючому органу заяви про відмову отримувати документи через Електронний кабінет.

За відсутності заяви про бажання отримувати документи через Електронний кабінет або надходження від платника заяви про відмову отримувати документи через Електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надсилання листів засобами поштового зв’язку за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

Щодо транспортного податку

ГУ ДПС у Полтавській області повідомляє, що станом на 01.01.2023 року заборгованість по транспортному податку з фізичних та юридичних осіб становить 938,1 тис.грн. З усієї суми 96% або 900,6тис.грн. заборгованості мають громадяни – власники елітних автомобілів та 4% або 37,5тис.грн. - юридичні особи. Протягом минулого року заборгованість з транспортного податку зросла на 228,8тис.грн.

З метою упередження виникнення податкового боргу та наслідків несвоєчасної сплати зобов'язань (опис майна в податкову заставу та накладення на нього арешту, стягнення коштів з рахунків боржників і т.д.) нагадуємо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2022 році – 2437500 грн., у 2023 році – 2512500 грн).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25тис.грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Минулого року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 135 моделей.

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.

Транспортний податок як важливе джерело наповнення бюджету

За повідомленням заступника начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Олега Волошинова, станом на 01.01.2023 року заборгованість по транспортному податку з фізичних та юридичних осіб становить 938,1 тис.грн.

Інформуємо про те, що переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу та стан розрахунків з бюджетами та соціальними фондами можна у приватній частині електронного кабінету платника: https://cabinet.tax.gov.ua.