Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 13.02.2023 16:12
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

Взаємодія податківців з  органами місцевого самоврядування і платниками податків дає позитивні результати

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області  провели семінар-зустріч для платників податків Лубенщини, мета якого – обговорення актуальних змін податкового законодавства, які останнім часом  набули чинності.

У відкритті семінару взяли участь голова Лубенської районної військової адміністрації Сергій Сіряченко,  Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, начальник Лубенської ДПІ Олександр Коломієць. 

Вітаючи учасників заходу начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко відзначив, що останні зміни до Податкового вступили в дію 08 лютого 2023 року.  У зв’язку  набрав чинності Закону України від 12 січня 2023 року № 2876 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Вищезазначеним законом, продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, зменшено штрафи та зроблено цілодобовим граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування. Маю надію, що сьогодні всі учасники семінару отримають корисну інформацію щодо податкового законодавства.

На порядок денний були винесені питання: порядку ліцензування, зберігання та використання пального сільськогосподарськими підприємствами; питання реєстрації та призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; мінімальне податкове зобов’язання за 2022 рік  та декларування доходів громадян за 2022 рік.

Всі учасники семінару отримали корисну інформацію щодо податкового законодавства та відповіді на питання, що їх цікавили та друковану продукцію: «Електронний кабінет платника-зручно та безпечно!», «Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів», «Декларування доходів громадян».

В ході зустрічі її учасники отримали корисну інформацію щодо податкового законодавства та численні відповіді на питання, що їх цікавили.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Фізичні особи можуть сплатити податкові платежі через Електронний кабінет

У Головному управлінні ДПС у Полтавській  області повідомляють, що платник податків в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету (http://cabinet.tax.gov.ua,) має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Внесок полтавських платників до місцевого бюджету склав понад 1 мільярд гривень

«У січні 2023 року платниками податків регіону забезпечено надходження до скарбниць місцевих бюджетів у сумі 1 млрд 298,1 млн гривень. Зібрані податки та збори перевищили показники відповідного періоду минулого року на 14,6 відс., що в грошовому еквіваленті дорівнює приросту надходжень на 165,5 млн гривень», - про це повідомив начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко.

За його словами, зростання надходжень до місцевого бюджету відбулося завдяки приросту сплати податків та зборів по наступних платежах: податку та збору на доходи фізичних осіб – на 19,2 відс. (+120,7 млн грн); податку на прибуток – у 1,8 рази (+3,9 млн грн); податку на нерухоме майно – на 3,1 відс. (+1,2 млн грн); єдиному податку – на 23,9 відс. (+48,0 млн грн), в тому числі єдиному податку з юридичних осіб – у 3,6 рази більше (+48,2 млн грн), з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, - на 7,5 відс. (+6,0 млн грн), платі за ліцензії – 24,1 відс. (+0,5 млн грн), в тому числі на виробництво та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів – на 19,4 відс. (+0,3 млн грн) та на виробництво та обіг пального – на 48,2 відс. (+0,2 млн гривень).

Також бюджетоформуючими сегментами фінансової самодостатності територіальних громад регіону є надходження від: податку на доходи фізичних осіб – 747,7  млн грн; податку на прибуток – 6,2 млн грн; податку на майно – 144,7 млн грн, в тому числі по земельному податку та орендній платі – 105,9 млн грн; єдиному податку – 248,5 млн грн, в тому числі: з юридичних осіб – 61,4 млн грн, з фізичних осіб – 101,1 млн грн, з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, – 85,9 млн грн; рентній платі за користування надрами – 121,4 млн грн; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 24,4 млн грн; екологічному податку – 0,8 млн грн; платі за ліцензії – 2,5 млн грн, в тому числі на виробництво та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 2,0 млн грн та на виробництво та обіг пального – 0,5 млн гривень.

За січень 2023 року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 860,8 млн грн, що більше минулорічного показника на 125,6 млн грн, або на 17,1 відсотка.

Дякуємо платникам Полтавської області за підтримку економічної спроможності країни та регіону.

Нагадуємо, що з рішеннями місцевих рад про встановлення ставок податків і зборів можна ознайомитись на вебпорталі податкової служби за посиланням: https://tax.gov.ua./zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/ .

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь