Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Щодо призначення державних соціальних допомог

Дата: 10.01.2023 14:56
Кількість переглядів: 80

27 грудня 2022 року Уряд ухвалив Постанову № 1460, якою вніс зміни до Постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» і від 7 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану».

Зазначена постанова дозволяє продовжити автоматичне здійснення соціальних виплат, дія яких сплила під час воєнного стану, з 1 січня 2023 року:
• на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
• на дітей, хворих на тяжкі захворювання,
• дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,
• особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
• особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;
• особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Також з 1 січня 2023 року автоматично продовжать отримувати виплати внутрішньо переміщені особи.

Єдині, кому необхідно з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомоги та подати нову декларацію і заяву про продовження виплати, це:
• малозабезпечені сім’ї,
• одинокі матері,
• непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату.

Виключенням є жителі тимчасово окупованих територій, регіонів, де тривають або можуть тривати активні бойові дії. Їм автоматично продовжать нараховувати допомогу.

Враховуючи, що Полтавська область не включена до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), то особам, які отримують державні допомоги автоматично (без особистого звернення), необхідно у січні 2023 р. звернутися до Центру надання  соціальних послуг та надати заяву на подовження дії державних допомог.

Також зазначеною постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі». Так,  до 31 грудня 2023 року подовжено перехідний період для непрацюючих працездатних осіб, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь