Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Акцизний податок

Дата: 10.01.2023 10:01
Кількість переглядів: 108

Фото без опису

Фізична особа – підприємець здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, при цьому в даний час  не подає декларації акцизного податку та не сплачує акцизний податок до місцевого бюджету. Чи передбачена за це відповідальність, враховуючи дію воєнного стану в Україні?

З 27 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 13.05.2022 № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон України № 2260-ІХ).

Відповідно абзацу третього підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10  розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України із змінами, внесеними Законом України № 2260-ІХ, платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо подання декларації та сплати акцизного податку, граничні терміни виконання яких припадають на період з 24.02.2022 року до дня набрання чинності Законом України № 2260-ІХ, тобто до 27 травня 2022 року, звільняються від передбаченої Кодексом відповідальності за їх несвоєчасне виконання, за умови подання відповідних податкових декларацій до 20 липня 2022 року та сплати належних сум акцизного податку у строк не пізніше 31.07.2022 року.

У разі недотримання вищенаведених вимог, платники податків притягуються до відповідальності, передбаченої Кодексом за невиконання (несвоєчасне виконання) податкових обов’язків.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання не виконав зазначені  абз.3 п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10  розділу ХХ Кодексу умови та  в даний час не декларує та не сплачує податок,  він притягується до відповідальності відповідно чинного законодавства.

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь