Парвовірусний ентерит у собак

Дата: 26.12.2022 13:51

Парвовірусний ентерит - це гостро протікаюча інфекційна хвороба, викликана парвовірусами, яка найчастіше трапляється в кишковій формі і рідко в серцевій. Охарактеризувати її можна як запалення слизової оболонки кишечника та некроз. Парвовірусний ентерит прогресує дуже швидко, інкубаційний період - 4-6 діб, у деяких випадках тварина гине на 2-3-ю добу після зараження. Для людей захворювання не становить ніякої небезпеки.

Як собака може заразитися парвовирусним ентеритом?

при безпосередньому контакті з хворою твариною або собакою, які перенесли це захворювання навіть через тривалий час

контакт здорової тварини з ґрунтом, забрудненим виділеннями хворої тварини

використання іграшок та предметів догляду за собакою, який хворіє або хворів на парвовірусний ентерит

вживання корму з однієї миски зараженою і здоровою твариною

Дуже важливо розпізнати перші ознаки захворювання на самому початку, фактично в перші години після зараження, а не на другий-третій день, як часто це буває, коли стан тварини можна охарактеризувати як близький до критичного.

Симптоми кишкової форми парвовіросного ентериту у собак:

перші клінічні ознаки проявляються втратою апетиту, апатією, швидкою стомлюваністю

іноді спостерігається напруженість живота й больова чутливість при пальпації

з'являється сильна блювота, часто буває з домішкою жовчі та слизу

у тварини спостерігається сильна спрага, собака п'є багато і з жадібністю, а потім відразу ж починається блювота

труднощі при сечовипусканні зазначають у багатьох випадках

через добу після блювоти починається діарея, при цьому смердючі маси відрізняються жовтим, зеленим, темним червоним або яскравим фіолетовим кольором, може бути присутньою невелика кількість крові

може підвищуватися температура тіла, частіше незначно, до 1 градуса

відбувається зневоднення організму.

Які тварини перебувають у зоні ризику?

парвовірусним ентеритом домашні тварини хворіють незалежно від статі і породи

у зоні найбільшого ризику перебувають цуценята 2 і 2,5 місячного віку та тварини у віці до 2-х років

Як лікується парвовірусний ентерит у собак?

При перших підозрах інфікування парвовірусним ентеритом, тварину треба тільки поїти, при цьому краще використовувати слабкий розчин «Регідрону». Крім того собаці потрібно зробити клізму, додавши полісорб у 100-500 мл. теплої води (залежно від розміру собаки), це допоможе зняти больовий синдром.

Треба якомога швидше відвезти улюбленця до ветеринарної клініки, де ветеринарний лікар розпише схему лікування, яка часто включає спеціальні сироватки та глобуліни, антибіотики, фоспреніл, гамавіт і протиблювотні препарати.

В період одужання тварині можуть бути призначеними лікарські препарати для відновлення мікрофлори й нормальної роботи кишечника, а також спеціальна дієта і вітамінно-мінеральні підгодівлі.

Як доповнення до основного лікування, за рекомендацією ветеринара, можна застосовувати фітотерапію або гомеопатію. Для цього готуються відвари з ромашки, календули та звіробою, при цьому відвари чергуються з полісорбом.

Наслідки й ускладнення у собак, які перехворіли на парвовірусний ентерит:

у дорослих собак будь-які ускладнення проявляються рідко

цуценята після перенесеної хвороби можуть відставати в рості

може розвинутися глухота

у інфікованих вагітних самок може статися аборт або народитися мертві цуценята чи цуценята з аномаліями

у хворих псів часто розвивається аспермія (відсутність сперми). Існує тільки один ефективний спосіб уникнути хвороби - парвовірусний ентерит у собаки - це своєчасно і правильно вакцинувати тварину.