Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОАНАЛІЗУВАЛА 244 ТИСЯЧ ЦІН НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Дата: 22.12.2022 14:21
Кількість переглядів: 47

Держпродспоживслужба у Полтавській області проаналізувала 244 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області протягом року проводило роботу з моніторингу формування державних регульованих цін на лікарські засоби у рамках Урядової програми «Доступні ліки».

За 11 иісяців 2022 року працівниками відділу контролю за регульованими цінами Головного управління проаналізовано 244 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. Щомісяця опрацьовується інформація від 137 до 230 аптечних закладів.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін а також граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок до цін на ліки, вартість яких  підлягає відшкодуванню з бюджету здійснюється шляхом  аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

Нагадаємо споживачам, що наразі діє державне регулювання цін на лікарські засоби  шляхом встановлення граничної постачальницько-збутової надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничної торговельної (роздрібної) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

З урахуванням затверджених розмірів надбавок Міністерство охорони здоров’я України встановлює фіксовані оптово-відпускні та роздрібні ціни у Реєстрах лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Проведеною роботою  встановлено порушення діючого законодавства по ціноутворенню на 2 суб’єктах господарювання, а саме завищення суб’єктами господарювання граничного розміру торговельної надбавки.

Відповідно до рекомендацій Головного управління аптечними закладами усунуті виявлені порушення по ціноутворенню.

Проведена робота спрямована на забезпечення контролю за правильністю формування та  застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.

Головне управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь