Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Державна податкова служба України інформує

Дата: 12.12.2022 08:44
Кількість переглядів: 56

З початку року Полтавщина спрямувала на підтримку українського війська понад 806 млн. гривень

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження із військового збору у 2022 році  зросли на суму 100,4 млн. грн. або на 14,2 відсотків. Начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко  відзначив журналістам, що цього року Полтавщина на підтримку українського війська спрямувала 806,8 млн. гривень. Також очільник ГУ ДПС підкреслив, що позитивна динаміка надходжень військового збору є результатом відповідальності платників податків регіону, що нарощують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету військовий збір.

В Головному управлінні ДПС в області знов звернули увагу, що постійно перебувають на зворотному зв’язку з платниками. А саме, до послуг полтавців – гарячі лінії та комунікаційна податкова платформа https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-teritorial, https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/603531.html,  субсайт Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС https://poltava.tax.gov.ua/ , офіційна сторінка у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/tax.poltava , а також YouTube канал Головного управління ДПС у Полтавській області  https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA

                                                   Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Понад 12 млрд. гривень податку на доходи фізичних осіб надійшло до бюджету від полтавських платників

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області відзначили, завдяки співпраці полтавських податківців із платниками податків за 11 місяців 2022 року забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 12 млрд. 192 млн. гривень. За повідомленням журналістам начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрія Якименка, це на 2 млрд. 139,6 млн. грн. або  на 21,3% більше аналогічного періоду минулого року.

Для збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області систематично проводиться робота по забезпеченню додаткових надходжень до бюджетів, зокрема: шляхом легалізації найманої праці та детенізації заробітної плати; залучення до декларування громадян; активізації дій з органами місцевого самоврядування щодо боротьби з мінімізаторами заробітної плати (виплата заробітної плати у розмірах меншому за мінімальний); контролю за надходженнями податку на доходи фізичних осіб від інших доходів, з доходів у вигляді орендної плати за земельні частки (паї).

Також в ГУ ДПС у Полтавській області нагадали, що вся інформація щодо діяльності служби оприлюднюється на офіційних інформаційних ресурсах ДПС.  До таких ресурсів належать: вебпортал ДПС: https://tax.gov.ua; субсайт  Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС  https://poltava.tax.gov.ua/; офіційні сторінки у соціальній мережі Facebook Державної податкової служби  України:    https://www.facebook.com/TaxUkraine; ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/. Крім того, працюють канали інформування ДПС  у Телеграм  https://t.me/tax_gov_ua; Державної податкової служби України       в YouTube youtube.com/TaxUkraine; Головного управління ДПС у Полтавській області в YouTube https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAAю.  Актуальну інформацію та консультації можна отримати, звернувшись до Контакт-центру ДПС за тел. 0800501007, чи скористатися гарячими лініями територіальних органів ДПС.

                                                            Головне управління ДПС у Полтавській області

 

Запитували? Відповідаємо!

Чи зобов’язані фізичні особи - підприємці, у тому числі платники єдиного податку другої – четвертої груп, вести облік товарних запасів у разі реалізації технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (каміння) при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку?

Згідно з п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів, які на момент перевірки знаходяться у місті продажу (господарському об’єкті)).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Водночас, відповідно до п. 177.10 ст.177 та п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці на загальній системі та фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які є платниками податку на додану вартість, зобов’язані вести облік доходів і витрат за типовими формами та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок № 496), визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які відповідно до Закону № 265 зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів (далі – Форма обліку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку (п. 1 розд. II Порядку № 496).

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.
Разом з тим, п.п. 5 п. 3 розд. II Порядку № 496 передбачено, що у графі 8 Форми обліку зазначається загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО)/програмний РРО (далі – ПРРО)).

Вибуттям товарів для цілей Порядку № 496 вважається, зокрема, продаж товарів з розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках без застосування РРО/ПРРО.

Таким чином, ФОП, у тому числі платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють продаж товарів, визначених абзацом другим п. 12 ст. 3 Закону № 265, зобов’язані вести облік всіх товарних запасів за Формою обліку з відображенням інформації про їх надходження та вибуття, незалежно від способу розрахунку за такі товари (готівковій та/або в безготівковій формі через установи банку).

  Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь