Як не отруїтися грибами

Дата: 24.10.2022 10:49

Перед початком збору грибів важливо навчитися відрізняти, які гриби не їстівні та навіть смертельно небезпечні для людини. Найбільш отруйні гриби, які зустрічаються на території України: бліді поганки, мухомори, сатанинський гриб, іноцибе, ентоломаотруйна, несправжніопеньки, жовчний гриб, отруйніпаутинником. Щорічно найбільше смертельних випадків отруєння грибами відбувається через вживання в їжу блідих поганок.

Правила збирання грибів:

1. Ні в якому разі не слід збирати невідомі гриби. Імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока.

2. Вирушати по гриби рекомендують рано вранці. Оптимальний час для збирання грибів — 6-7 година ранку.

3. Збирати гриби краще в корзинку з берести або вербових прутів. У них гриби краще зберігаються. Целофанові та паперові пакети для цього непридатні: «урожай» швидко зіпріє через погану циркуляцію повітря.

4. Сирі гриби пробувати на смак суворо заборонено.

5. Не можна збирати старі, перезрілі гриби. Вони дуже часто є отруйними.

6. Якщо напередодні пройшов легкий теплий дощ, і водночас світило сонце, то це вірна ознака того, що в лісі зараз багато грибів.

Види грибів

Симптоми та ознаки отруєння грибами

Ранні симптоми виникають до 6-ти годин після вживання отруйних грибів. Виникає нудота, блювота, сильні болі в животі, діарея, губи й нігті синіють, пульс уповільнюється, серцебиття слабшає, з'являються судоми. Загальний стан людини  різко погіршується.

Пізні симптоми виникають від 6-ти до 24-х годин після вживання отруйних грибів. Пізніми симптомами є ознаки токсичного ураження печінки, нирок, еритромеларгія (хворобливе розширення периферичних судин, почервоніння кінцівок, рідше обличчя).

Віддалені симптоми проявляються після 24-х годин від споживання отруйних грибів та проявляються переважно ознаками токсичного ураження нирок.

Перша допомога при отруєнні грибами

При перших ознаках отруєння необхідно терміново звернутися за медичною допомогою у «Службу екстреної медичної допомоги 103», адже самолікування може значно погіршити стан здоров’я постраждалого!

До прибуття медпрацівників необхідно:

• очистити шлунок від їжі; для цього постраждалому потрібно випити велику кількість води та викликати блювоту;
  • укласти постраждалого в ліжко на живіт, до ніг покласти грілку, очікувати на прибуття лікаря.

Не викидайте недоїдені гриби, адже їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм людини.

Ніякого самолікування! Пам’ятайте, чим більше токсинів потрапило у кров, тим важчим буде перебіг отруєння, складнішим лікування.

До прибуття лікаря суворо забороняється їсти та вживати спиртні напої.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я  ТА  ЗДОРОВ’Я  ВАШИХ  РІДНИХ!