ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ДЕСИКАЦІЇ

Дата: 14.09.2022 17:00

За інформацією Відділу фітосанітарної безпеки Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Сільськогосподарськими підприємствами може бути проведено обробіток посівів соняшнику та сої десикантами, в т.ч. із використанням авіації, для зменшення втрат на багатьох сільськогосподарських культурах.

Застосування десикантів – дуже відповідальний процес застосування пестицидів, порушення регламентів застосування яких може спричинити тяжкі наслідки: десикант, в разі потрапляння на інші рослини (в т.ч. й насадження багаторічних деревних рослин та кущів), спричиняє їх істотне пошкодження або загибель, а також може призвести до загибелі бджіл. Для запобігання таких небезпечних явищ, суб’єктам господарювання слід неухильно дотримуватись вимог нормативно-правових документів, що регламентують правила застосування пестицидів: Закону України "Про захист рослин""Про пестициди і агрохімікати""Про бджільництво"Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві"Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України ДСП 382-96 та інших нормативно-правових документів.

В першу чергу необхідно звернути увагу на такі вимоги:

• десиканти (культура, норми, спосіб внесення) застосовують лише відповідно до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні;
  • необхідно обов’язково проводити завчасне попередження населення та селищних рад про час та місце проведення робіт із застосування пестицидів, а також - виставляти попереджувальні написи;
  • при застосуванні десикантів необхідно обов’язково враховувати час проведення робіт (ранкові - до 10:00 та вечірні години), швидкість (3-4м/сек) і напрям вітру;
  • дотримуватись безпечної відстані від населених пунктів (для штангових обприскувачів – 300 м, авіаційний метод внесення – 1000 м), сусідніх культур, прилеглих до поля приватних земельних ділянок, лісосмуг тощо, на які може потрапити десикант внаслідок знесення повітряним потоком;
  • неухильно дотримуватись порядку проведення авіахімробіт у сільському господарстві;
  • використовувати лише справну та відрегульовану апаратуру для внесення десиканту, не допускати протікання пестициду (особливо встановлену у літаках та вертольотах);
  • проліт авіатехніки із працюючою апаратурою, що розпилює десикант, допускається лише над полем, що обробляється;
  • не допускається проліт (розвертання) заправлених десикантом літаків над населеними пунктами.

Враховуючи особливості проведення комплексу польових робіт у 2022 році, пов’язаних з введенням воєнного стану в Україні, перед здійсненням застосування пестицидів рекомендовано додатково повідомити про це представництва Національної поліції України, військової складової територіальної оборони в відповідній територіальній громаді.

Десикація посівів є заключним акордом в складному процесі догляду за посівами. Саме проведення десикації дозволить покращити якість та збільшити кількість зібраного врожаю і відповідно, отримати більші прибутки.