Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Нові можливості для бізнесу: В Україні відновлено оренду державного майна

Дата: 27.06.2022 16:35
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Фонд державного майна України відновив програму оренди державних активів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану», розробленої ФДМУ та Мінекономіки, оренда на час воєнного стану відбуватиметься за спрощеною процедурою, а орендарі отримають пільги та знижки.

Відновлення оренди держмайна відкриває нові можливості для роботи бізнесу, зокрема релокованого з небезпечних областей. Серед нових правил оренди:

  • бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди. Різниця сплачуватиметься у визначений період після завершення воєнного стану;
  • авансовий внесок та забезпечувальний депозит знижено до розміру 1 місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення депозитів орендарям;
  • не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів;
  • дія договорів продовжується автоматично та припиняється за заявою орендаря;
  • документи підписуються в електронному вигляді.

Крім того, орендарям держмайна у Полтавській області за договорами, чинними на 24 лютого 2022 року, надано 50% знижку, а орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25%.

У разі проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану сплачені кошти будуть зараховані орендарям у майбутні періоди, після завершення дії знижок.

«Сьогодні вкрай важливо продовжувати роботу бізнесу, зберегти робочі місця – це прояв економічного патріотизму. Оренда держмайна дозволить релокованим підприємствам легко влаштуватися в інших областях, а також стимулює бізнес-активність у регіонах», – підкреслює в.о. голови Фонду держмайна Ольга Батова.

У Полтавській області для оренди вже доступні:

Уся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua.

Фонд державного майна України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь