Державна податкова служба України інформує

Дата: 27.05.2022 09:55

Державна податкова служба України

До уваги платників податків!

Згідно із Законом України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчи хактів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» до Податкового Кодексу України (далі – Кодекс), внесено зміни порядку оподаткування ПДВ для операцій з постачання тютюнової продукції.

Статтю 189 розділу V Кодексу доповнено пунктом 189.18, згідно з яким базою оподаткування для операцій з постачання на митній територіїУкраїни тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі – тютюновапродукція), для яких встановлені максимальні роздрібні ціни, є максимальна роздрібна ціна таких товарів без урахування податку на додану вартість.

Отже, встановлений пунктом 189.18 порядок визначення бази оподаткування застосовується виключно трьома категоріями платників:

суб’єктами господарювання – виробниками тютюнової продукції;

суб’єктами господарювання, які пов’язані відносинами контролю з виробниками у розумінні Закону України "Про захист економічної конкуренції" (далі – контрольовані суб’єкти господарювання). Перелік контрольованих суб’єктів господарювання затверджується Кабінетом Міністрів України;

імпортерами тютюнової продукції.

Детальніше читайте тут https://bit.ly/3a2jySg

Державна податкова служба України

Питання дня

"Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції списання знищеного, зіпсованого, втраченого підакцизного товару та чи проводиться коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку внаслідок такого списання?"

Об’єктом оподаткування акцизним податком є обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), крім випадків, передбачених п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України.

У випадку повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції) їх виробнику для усунення недоліків або знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків, виробник проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку.

Ознайомитись з повною відповіддю на запитання можна тут https://bit.ly/3PKXmw4