Щодо особливостей зменшення фінансового результату до оподаткування на частину суми від'ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових років великими платниками податків

Дата: 18.05.2022 10:09

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що Інформаційним листом ДПС України № 1/2022 (частина 1), який присвячений, зокрема, новаціям в адмініструванні податку на прибуток підприємств, запроваджених Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914),  розглянуто, зокрема, зміни, пов'язані з коригуванням фінансового результату при розрахунку податку на прибуток підприємств.

Закон № 1914 змінив підхід до визначення об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств великими платниками податків: запроваджено окремий порядок відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування платника податків минулих податкових (звітних) років («податкових збитків»).

Нові правила врахування податкових збитків для великих платників податків, запроваджені Законом № 1914, вперше застосовуються при розрахунку об’єкта  оподаткування за результатами податкових (звітних) періодів 2022 року. При цьому сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, непогашена станом на 1 січня 2022 року, враховується у зменшення фінансового результату до оподаткування наступних податкових (звітних) періодів у порядку, встановленому підпунктом 140.4.4 пункту 140.4 статті 140 розділу ІІІ Кодексу, до повного погашення.

Більш детально читайте за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/448/555363/InfoList1_2022.pdf .