Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

До уваги пасічників та аграріїв!

Дата: 28.04.2022 14:56
Кількість переглядів: 447

За інформацією Відділу фітосанітарної безпеки Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області                        

Фото без опису

Розпочинається масове застосування пестицидів, посів  соняшнику та кукурудзи агропідприємствами району, насіння яких оброблено інсектицидними протруйниками . При недотриманні правил поводження з протруєним насінням виникає загроза отруєння бджіл та забруднення довкілля. Тому, щоб унеможливити випадки загибелі бджіл рекомендую  аграріям:

- при проведенні протруєння насіння  інсетктицидними протруйниками проводити з обов'язкову інкрустацію (застосуванням плівкоутворюючих речовин);

- враховувати швидкість та напрямок вітру  при посіві протруєним насінням;

- завантаження сівалок проводити за 300м від населених пунктів та квітучих дерев, кущів і трав;

- посів площ,  розташованих поряд  з населеними пунктами, запланувати на нічні години;

- посилити контроль  за  утилізацією тари;

- налаштувати співпрацю та зв'язок з пасічниками;

 - особливу  увагу звернути на дотримання санітарно-захисних зон (300м) до населених пунктів. Не пізніше, ніж за 2 доби,  сповіщати населення, пасічників, власників суміжних посівів про проведення обробок площ пестицидами. При цьому  вказувати час та дату проведення, назву  препаратів та  терміни  ізоляції бджіл.

В свою чергу , пасічники повинні зважати на початок сезону інтенсивного застосування пестицидів і агрохімікатів на сільськогосподарських угіддях, зокрема:

  • на період обробки угідь пестицидами, бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату ;
  • розміщувати пасіки на земельних ділянках інших власників або користувачів лише за їх згодою (абз. 2 статті 15 Закону України "Про бджільництво"), повідомляти аграрників у радіусі до 10 км від нового місця розташування пасіки про її нове місцезнаходження.

Крім того, рекомендую зареєструватись, як бджолярів так і аграріїв, в системі оповіщення «Гранд Експерт» (GrandExpert) https://www.grand.expert . Це такий онлайн ресурс для координації та налагодження комунікації між пасічниками та аграріями, його створили задля зменшення випадків смертності бджіл через отруєння пестицидами. 

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що несе користь обом сторонам, пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, а сільгоспвиробнику – підвищення врожайності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь