Як отримати статус та виплати ВПО

Дата: 21.04.2022 11:39

Статус та виплати ВПО можуть отримати люди, які вимушено покинули домівки, але перебувають в Україні. Наразі ці послуги можна отримати як в онлайн, так і в офлайн-режимі.

Для отримання довідки ВПО офлайн потрібно:

1.  Зверніться до ЦНАПу, органу соцзахисту населення або до представників місцевої влади.

2.  Візьміть із собою документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Точний перелік документів для отримання статусу уточнюйте в ЦНАПі, до якого збираєтесь.

3.  Якщо в паспорті немає  даних про реєстрацію місця проживання в одному з відповідних регіонів, то візьміть із собою будь-який документ, що підтверджує це: військовий квиток, трудову книжку, право власності на майно тощо.

Для отримання довідки онлайн у Дії:

1.  Завантажте застосунок Дія або оновіть його.

2.  Переконайтеся, що у вас є ID-картка чи біометричний закордонний паспорт.

3.  Зайдіть у розділ Послуги та виберіть Отримати статус ВПО.

4.  Укажіть свою актуальну адресу.

5.  Підтвердьте своє місце перебування за допомогою геолокації.

6.  Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них.

Для отримання виплати ВПО у Дії дорослим:

1.  Оновіть застосунок Дія та авторизуйтесь

2.  Надішліть заявку на отримання статусу ВПО

3.  Натисніть Хочу отримувати допомогу

4.  Виберіть картку єПідтримка для зарахування коштів. Якщо у вас немає такої картки – оформіть її

Дітям:

1.  Оновіть застосунок Дія та авторизуйтесь.

2.  Зайдіть у розділ Послуги та виберіть Отримати статус ВПО.

3.  Укажіть свою актуальну адресу.

4.  Підтвердьте своє місце перебування за допомогою геолокації.

5.  Якщо свідоцтво про народження дитини не підтягується автоматично, додайте  його вручну.

6.  Натисніть Хочу отримувати допомогу.

7.  Виберіть картку єПідтримка для зарахування коштів. Якщо у вас немає такої картки – оформіть її.

Для отримання послуги офлайн:

Більше інформації про соціальні допомоги постраждалим від війни читайте на сайті https://edopomoga.gov.ua/.