Про особливості здійснення оподаткування акцизним податком та обігу підакцизних товарів

Дата: 05.04.2022 09:17

Державна податкова служба України

Відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» в період дії воєнного стану передбачено такі особливості здійснення оподаткування акцизним податком та обігу підакцизних товарів.

1. Не вважаються реалізацією пального (зміни до п.п.14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)) операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

-як гуманітарної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України,

-що здійснюються у зв’язку з його примусовим відчуженням чи вилученням для потреб держави відповідно до Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» без отримання компенсації за примусово відчужене або вилучене пальне,

-що здійснюються у зв’язку з його передачею для потреб забезпечення оборони держави та функціонування інших сфер держави, визначених п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, без попереднього або наступного відшкодування його вартості.

Детальніше тут