Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Що є базою нарахування ЄВ для ФОП у разі переходу на загальну систему оподаткування зі спрощеної

Дата: 13.03.2022 16:12
Кількість переглядів: 314

За інформацією Державної податковоі служби України

Фото без опису

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є, зокрема, фізичні особи - підприємці (далі ФОП), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Виключенням є особи, які:

отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;

мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті – за місяці, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

ЄВ для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ (частина п’ята статті 8 Закону № 2464).

Згідно зі статтею 7 Закону № 2464 ЄВ нараховується для:

ФОП на загальній системі оподаткування – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 2 частини першої статті 7 Закону № 2464);

ФОП на спрощеній системі оподаткування – суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 3 частини першої статті 7 Закону № 2464).

Отже, у разі переходу ФОП зі спрощеної на загальну систему оподаткування базою нарахування ЄВ, у період провадження діяльності на загальній системі оподаткування, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб виключно в місяцях, у яких отримано такий дохід.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь