Увага! Подання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік

Дата: 18.02.2022 14:40

Виконавчий комітет Чорнухинської селищної ради нагадує:

З 1 січня 2022 року стартував черговий етап подання щорічних декларацій за 2021 рік особи, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Щорічну декларацію подають особи, які продовжують працювати, а також особи, які звільнились (після звільнення).

Щорічна декларація за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2022 до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2022. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Посадові особи місцевого самоврядування, депутати Чорнухинської селищної ради, посадові особи юридичних осіб публічного права (комунальних підприємств, закладів) зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку та терміни, визначені ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Що необхідно зробити суб’єкту декларування (далі-СД)?

1. СД особисто заповнює декларацію та подає її шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті в Реєстрі.
  2. Перед початком декларування СД повинен перевірити дієвість кваліфікованого електронного цифрового підпису (далі-КЕП). Якщо дія КЕП закінчилася, то новий ключ слід отримати в одному із сертифікованих центрів. Кількість отриманих ключів, які може мати СД та/або член його сім’ї, не регламентовано.
  3. Ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у базі знань НАЗК на веб-сайті НАЗК nazk.gov.ua

Упродовж семи днів після подання декларації СД має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

За несвоєчасне подання або неподання декларації передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Звертаємо увагу на те, що в останні дні березня 2022 року у зв’язку з великим навантаженням на систему, може виникати технічний збій у роботі веб-сайту Національного агентства.

Виходячи з вищенаведеного просимо не затягувати з поданням електронних декларацій!!!