Турбота - це поговорити про важливість щеплення із дідусем та бабусею

Дата: 03.09.2021 08:13

Попри інформаційну кампанію вакцинації від COVID-19 у людей можуть залишатися сумніви щодо щеплення. І це нормально.

Як ви можете переконати своїх рідних у важливості вакцинації?

Перш за все увімкніть режим активного слухання. Почуйте страхи та переживання ваших рідних щодо вакцинації.

Розкажіть, що Covid-19 може бути небезпечним для людей старшого віку, саме тому варто захистися.

Поясніть, що ризики тяжкого перебігу або смерті від COVID-19 набагато вищі, аніж реакції, які може спричинити щеплення. І навіть, якщо ваш дідусь чи бабуся захворіє, то перенесе хворобу легше.

Вакцинуйтеся самі й розкажіть про свій досвід щеплення. Навіть, якщо побічні ефекти були, розкажіть про них рідним. Поясніть рідним, що цей стан швидко минає і через деякий час вони знову будуть почуватися, як раніше.

Не засуджуйте рідних, якщо вони відмовляються вакцинуватися. Натомість спробуйте пошукати перевірені джерела й навести раціональні аргументи «ЗА».

Пам’ятайте, що навіть після вакцинації важливо продовжувати дотримуватися фізичної дистанції, носити маску, регулярно мити руки та своєчасно звертатися по медичну допомогу. Будьте здорові!

Міністерство охорони здоров’я України