Чи можна людям, які живуть з ВІЛ, робити щеплення

Дата: 09.08.2021 14:52

ВІЛ - це вірус, що вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, що робить їх більш сприйнятливими до інфекцій.

Саме тому вакцинуватися ВІЛ-позитивним не просто можна, а необхідно.

Коли людина отримує вакцину, її імунна система виробляє антитіла, а також клітини, що здатні боротися зі збудниками, формується імунна пам'ять щоб у майбутньому захистити організм від інфекції.

ВІЛ може послабити імунну систему і ускладнити боротьбу з інфекціями. Тому людям, які живуть з ВІЛ, рекомендовано вакцинуватися не лише тими щепленнями, що включені до обов’язкового календаря щеплень, а й також мати додаткові щеплення.

Імунізація ВІЛ-позитивних дещо відрізняється від людей, що не мають вірусу. Але не так кардинально, як може здаватися.

Людям, що живуть з ВІЛ, можна робити практично всі щеплення. Всі інактивовані вакцини, тобто вакцини, що не містять живих організмів - безпечні для ВІЛ-інфікованих.