Інформація комісії з ТЕБ та НС

Дата: 01.07.2021 09:01

Літо – пора відпусток і відпочинку в єднанні з природою на свіжому повітрі. У спекотні літні дні найкращим засобом охолодження є купання у водоймах. Усім відомо, що вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання і плавання зміцнюють його, додають фізичного та морального задоволення.

Але, на жаль, такого роду відпочинок часто може завершитись трагічно. Саме тому, з метою попередження та недопущення нещасних випадків на воді, виконавчий комітет  Чорнухинської селищної ради закликає: будьте обачними біля води, не йдіть купатися в стані алкогольного сп’яніння. А також, будьте уважними до своїх друзів та близьких, знаходячись біля водойм.

Відпочиваючи на водоймах дотримуйтесь елементарних правил безпеки.

Загальні правила поведінки на воді:

• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома;
  • не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тільки навколишньому середовищу, але й людині;
    • не переоцінюйте своїх сил;
  • заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до     зміни температури повітря та води;
  • не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
  • перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся, що дно безпечне, а глибина водоймища достатня.
  • пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Пам’ятайте!Вода є найціннішим даром природи. Без їжі людина може прожити понад місяць, а без води – декілька днів. Наявність води відіграє вирішальну роль у збереженні життя та здоров’я людини. Джерельна вода – найбезпечніша та найсмачніша. Воду з проточних водойм слід кип’ятити.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся правил поведінки!