Перевірки  щодо недопущення розповсюдження  коронавірусної хвороби тривають

Дата: 13.04.2021 17:00

За інформацією Чорнухинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

12.04.2021р. на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території  України гострої респіраторної хвороби  COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-CoV-2» робочою групою у складі фахівців Чорнухинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, представника  органів поліції та  представника органів місцевого самоврядування  проведені рейдові комісійні перевірки по дотриманню протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  COVID-19 .

Взято участь у проведенні 9 комісійних перевірках  суб’єктів господарювання, а саме:

- магазин « Фортуна» с. Городище;

- магазин « Мелза» с. Загребелля;

- магазин « Наташа» с. Загребелля;

-  магазин « Продукти» с. Мелехи;

- магазин « Наташа» с. Вороньки;

- магазин « Надія» с. Вороньки;

- магазин « Сільпошка» с. Вороньки;

- магазин « Аліночка » с. Вороньки;

- магазин « Надія» с. Пізники.

На зазначених об’єктах проводиться температурний скринінг працівників перед початком роботи, із занесенням показників температури у відповідний журнал, вимірювання температури тіла проводиться безконтактним та контактним методом( в наявності термометри). На входах до закладів розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики корона вірусної хвороби та повідомлення з проханням дотримуватись соціальної дистанції. Організовані місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками, відвідувачі до закладів допускаються лише у респіраторі або захисній масці. Працівники магазинів забезпечені засобами індивідуального захисту. Організований збір використаних ЗІЗ, в наявності та промарковані урни з кришками. Вологе прибирання приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників та відвідувачів з використанням миючих та дезінфекційних ( в кінці зміни) засобів проводиться.

За результатами  перевірок, на деяких об’єктах, були виявлені незначні порушення. Найпоширенішими порушеннями є:  не нанесення відповідного тимчасового маркування в місцях потенційного скупчення людей для перебування в черзі;  місця для обробки рук не позначені відповідними позначками.

Разом з цим з суб’єктами господарювання та продавцям  магазинів  була проведена роз’яснювальна бесіда на тему «Профілактика коронавірусної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та необхідності дотримання протиепідемічних заходів.

Основний акцент під час рейдів приділяється проведенню санітарно-освітньої та роз’яснювальної роботи. Суб’єктам  господарювання роз’яснюються правила карантинних заходів щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, проведення температурного скринінгу  працівників, наявність спиртовмісних антисептиків, деззасобів, графіків проведення вологого прибирання, дотримання соціальної  дистанції між відвідувачами із встановленням спеціальних позначок.