Чорнухинська територіальна громада

Полтавська область, Лубенський район

Щоб мати право працювати з пестицидами, потрібно отримати спеціальне посвідчення!

Дата: 16.03.2021 16:41
Кількість переглядів: 623

Фото без опису

Фото без опису

Згідно вимог чинного законодавства, зокрема: частини другої статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», абз. 7 частини першої статті 16 та абз. 4 частини другої статті 18 Закону України «Про захист рослин», Державних санітарних правил ДCП 8.8.1.2.001-98, інших нормативно-правових документів, особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України – Постановою Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р. 

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров'я (п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р.).

Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи. Роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску, забороняється.

Допущення до роботи з пестицидами осіб, які не мають посвідчення, є порушенням Закону України «Про захист рослин». Відповідно до ст. 21 порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законом.

Установою, на яку покладено обов’язки щодо проведення спеціальної підготовки та видачі посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та видачі допуску на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, є Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у  областях. Посвідчення та допуски на право роботи з пестицидами видаються безкоштовно. По питанню отримання допусків (посвідчень) звертайтесь за адресою: смт. Чорнухи, вул. Стовпова, тел. 52 -0-46

Управління фітосанітарної безпеки

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області 

провідний спеціаліст С.Є.Пятецька


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь