Підтримка розвитку садівництва та ягідництва

Дата: 15.03.2021 15:11

Підтримка розвитку садівництва та ягідництва

Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року (надалі – Програма) передбачені напрями підвищення конкурентоздатності малого та середнього аграрного бізнесу, напрям садівництво та ягідництво.

Напрямок підтримки:

Часткова компенсація витрат, що понесені на закладання нових насаджень плодово-ягідних культур, встановлення систем зрошення та спорудження шпалери малим сільськогосподарським підприємствам.

Підтримка розвитку садівництва та ягідництва шляхом компенсації 30% вартості понесених витрат на закладку плодово-ягідних насаджень (при цьому компенсація посадкового матеріалу не може перевищувати 20% його вартості), встановлення систем зрошення та спорудження шпалери на площі до 2 га в рік:

- за 1га яблуневого або грушевого саду не більше 40,0 тис. грн;

- за 1га кісточкових не більше 30,0 тис. грн;

- за 1га ягідника не більше 30,0 тис. грн;

- за 1 га горіхоплідних не більше 11,0 тис. грн;

- за 1 га встановлених систем зрошення не більше 20,0 тис. грн;

- за 1га встановлення системи зрошення в садах горіхоплідних не більше 16,0 тис. грн;

- за 1 га спорудження шпалери в садах не більше 25,0 тис. грн;

- за 1 га спорудження шпалери в ягідниках не більше 12,0 тис. грн.

Максимальний розмір площі у суб’єктів господарювання, що підпадає під дію Програми – до 2 га на рік.

Учасниками програми є: юридичні особи та фізичні особи-підприємці –сільгоспвиробники, сімейні фермерські господарства (без набуття статусу юридичної особи, які організовуються на основі діяльності фізичної особи-підприємця), які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів,

робіт, послуг) за останній звітний рік до 10,0 млн грн.

Для участі в конкурсному відборі учасники подають Комісії (м.Полтава, вул.Міщенка, 2 каб. 70) такі документи:

1. Заявку за встановленою Департаментом формою;

2. Копію (скан-копію) паспорта, облікової картки платника податків (за наявності) та копію довідки про відкриття поточного рахунку в банку – для фізичних осіб-учасників;

3. Копію (скан-копію) статутного документа1 та довідки про банківські реквізити – для юридичної особи-учасника;

4. Документи фінансової звітності за попередній календарний рік та за останній звітний період відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку: «Балансу» та «Звіту про фінансові результати» (для юридичних осіб) або «Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва» (для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та юридичних осіб –суб’єктів мікро- та малого підприємництва);

5. Податкові декларації з доходів за формою № 1ДФ за попередній календарний рік;

6. Документ про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (довідку, видану органом Державної податкової служби України та чинну на дату подання, або Витяг про стан розрахунків з бюджетом, отриманий з використанням Електронного кабінету платника);

7. Письмове зобов’язання за формою, затвердженою Департаментом, повернути у місячний строк до бюджету Полтавської області кошти у разі встановлення контролюючими органами та органами державної влади (зокрема, але не виключно, Полтавською обласною державною адміністрацією) факту їх незаконного одержання.

8. Перелік документів відповідно до вимог, визначених за напрямами фінансової підтримки:

- копії документів, що посвідчують право власності чи оренди земельної ділянки на період: для ягідництва 3-5 років, для садівництва не менше 15 років;

- копії накладних, платіжних документів та договорів на придбання матеріальних цінностей, посадкового матеріалу, інші підтверджуючі документи

на виконання робіт;

- копії документів, підтверджуючих походження посадкового матеріалу;

- акти виконаних робіт по посадці плодово-ягідних насаджень, встановлення систем зрошення та спорудження шпалери, за затвердженою Департаментом формою.

Повністю ознайомитися з Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року та Порядком використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року можна на офіційному веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації (http://apk.adm-pl.gov.ua) за посиланням: